Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policisti Runcis Rūdis un Bebrs Bruno nodrošinās kārtību Lielo Leļļu un Talismanu gājienā 2012. gada 23. augusts


Lielo Leļļu un Talismanu gājiens ir jautrs pasākums bērniem un vecākiem, kurā reizi gadā kopā pulcējas labākās un jautrākās Latvijā mītošās lielās lelles un talismani. Piedalīties gājienā aicināta ikviena lielā lelle, neatkarīgi no tā, kādu uzņēmumu vai preču zīmi tā pārstāv – svētku noskaņojumā nav vietas zīmolu cīņām. Lai gājiena dalībnieki justos droši, kārtības uzraudzība uzticēta policistiem Runcim Rūdim un Bebram Bruno.

Lielo Leļļu un Talismanu gājiens svētdien sāksies pulksten 12:00 Vērmanes dārzā, no tā dalībnieki virzīsies cauri pilsētas centram un Vecrīgai un gājiena noslēgumā atkal atgriezīsies Vērmanes dārzā, kur, tāpat kā iepriekšējos gājienos, norisināsies balsojums par skatītāju mīļāko un atraktīvāko gājiena dalībnieku. Vērmanes dārzā lielos un mazos gaidīs izklaides, piepūšamo atrakciju parks, radošās darbnīcas, muzikāla programma, lielo leļļu un talismanu priekšnesumi, fotografēšanās un daudz citu atrakciju. Kā ierasts, arī šogad Lielo Leļļu un Talismanu gājiena līdzjutēji aicināti pulcēties gan Vērmanes dārzā, gan pievienoties arī pašam gājienam Vecrīgas ielās.

Šogad gājiens notiks trešo reizi. Pirmais Lielo Leļļu un Talismanu gājiens notika 2010. gadā Rīgas svētku laikā, toreiz gājienā piedalījās 50 lielās lelles un skatītāju balsojumā par atraktīvāko un mīļāko lelli uzvarēja “Rīgas piena kombināta” talismans Lāsēns. Otrajā gājienā piedalījās 53 lielās lelles un par mīļākajām un atraktīvākajām lellēm skatītāji atzina BJC Skolēnu pils teātra „Zīļuks” Māsiņas Milzītes. Otro vietu ieguva policisti Bebrs Bruno un Runcis Rūdis.

 

Par policijas tēliem:


1998. gadā tēlu bērniem – Runci Rūdi - izveidoja Ceļu policijas pārvalde. Runča attēls bija redzams uz atstarotājiem, kuri tika dāvināti bērniem, tāpat tas tika izmantots dažādos preventīvajos materiālos par ceļu satiksmes drošību.
2001. gadā Latvijas Valsts policija, ņemot vērā citu valstu pieredzi, nolēma izveidot savu vienotu policijas tēlu bērniem – dzīvnieciņa prototipu policijas popularizēšanai bērnu vidē. Tika izvērtēta citu valstu pieredze šāda tēla veidošanā, tomēr Valsts policija nolēma, nevis pasūtīt šo darbu speciālistiem, kā tas notiek vairumā valstu, bet gan zīmējumu konkursā ļaut bērniem pašiem radīt savu policijas tēlu. Konkurss norisinājās akcijas – “Policijas dienas skolās” ietvaros un tajā piedalījās dažāda vecuma bērni no visas Latvijas, kopumā 203 skolas. Konkurss noslēdzās 2002. gada  janvārī un 547 zīmējumu konkurencē par labāko policista tēla prototipu tika atzīts inspektors bebrs.
Jau vairākus gadus policijas tēli bērniem – Runcis Rūdis un Bebrs Bruno - piedalās dažādos Valsts policijas rīkotajos preventīvajos pasākumos  un drošības akcijās, tiekas ar bērniem, skaidro ceļu satiksmes noteikumus, māca,  kā pasargāt sevi dažādās dzīves situācijās, un vienkārši  labi pavada laiku  ar bērniem, spēlējot dažādas izglītojošas spēles un rotaļas.DSC01136.JPG

DSC01139.JPG