Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Skolēni pamazām atgriežas no brīvdienām, policija atgādina par drošību 2012. gada 22. augusts


”Gan bērni, gan vecāki ir pieraduši, ka vasarā, bērniem esot laukos, nometnēs vai citās slēgtās teritorijās kāds par viņiem rūpējas un pieskata. Tāpat vasaras periodā ikdienā daudz mazāk nākas sastapties ar transportlīdzekļiem, satiksmi un citiem riskiem, tāpēc bieži jaunie skolēni, atgriežoties pilsētās, ir zaudējuši piesardzības līmeni un pastāv augstāks risks iekļūt negadījumos,” norāda Valsts policijas Metodiskās vadības nodaļas priekšnieks Andris Pāže. Viņš īpaši uzrunā vecākus un atgādina, ka savas atvases jaunā mācību gada sākumam ir atbilstoši jāsagatavo. ”Vecākiem jāvelta liela uzmanība, lai atsvaidzinātu bērnu zināšanas gan par drošības jautājumiem, gan par savstarpējām attiecībām mācību iestādē.”

Valsts policija rosina vecākus vēlreiz pārrunāt ar savām atvasēm, kas jāievēro, dodoties uz skolu, šķērsojot brauktuves u.tml. Tāpat svarīgi ir pārrunāt un kopā iziet maršrutu uz skolu un no tās, sevišķi skolas sākumposmā. Par piesardzību atgādinām arī pašiem skolēniem – brauktuvi nedrīkst šķērsot tam neparedzētās vietās un pirms brauktuves šķērsošanas vienmēr nepieciešams pārliecināties par satiksmes drošību.

Policijas darbinieki šajā laikā īpašu uzmanību pievērsīs izglītības iestāžu apkārtnei. Autovadītājus aicinām būt uzmanīgākiem, ievērot drošu braukšanas ātrumu un samazināt to izglītības iestāžu tuvumā.

 


Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv