Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ikšķilē uzdarbojas krāpnieces 2012. gada 20. aprīlis

Ceturtdienas pēcpusdienā kādā Ikšķiles daudzdzīvokļu mājā divas līdz šim nenoskaidrotas sievietes, uzdodoties par humānās palīdzības darbiniecēm, izkrāpa no kādas 1933.gadā dzimušas pensionāres 320 latus un zeltlietas. Krāpnieces apvārdojušas dzīvokļa īpašnieci, sakot, ka var palīdzēt sirmgalvei.

Nepazīstamās sievietes piedāvājušas nomainīt dzīvoklim logus un ielikt dzelzs durvis bezmaksas, pensionārei tikai jāuzrāda savi ienākumi. Krāpnieces stāstīja sirmgalvei, ka jau vairākiem viņas kaimiņiem palīdzējušas un vienai sievietei pat piešķirti 1000 lati.

Iespējamās, krāpnieces pieprasīja pensionārei uzrādīt ienākumus vismaz 500 latu apmērā, taču tik daudz iedzīvotājai neesot bijis. Viņa parādīja abām sievietēm 320 latus un zeltlietas. Viltus humānās palīdzības darbinieces teica, ka ar to pietikšos un sacīja, ka esot pirms tam jānoformē dokumenti, lai lemtu par logu un durvju nomaiņu. Kad abas sievietes aizgāja, pensionāre pamanīja, ka nauda un zeltlietas no galda bija pazudušas un ziņoja policijai.

Cietusī raksturoja aizdomās turamās personas kā vienu vecāku otru jaunāku sievieti. Viena no viņām bijusi tumsnēja, ar tumšiem matiem, otra daudz jaunāka, baltās drēbēs, gaišiem matiem.

Policijas darbinieki, aptaujājot citus mājas iedzīvotājus, noskaidroja, ka abas iespējamās krāpnieces vērsušās arī pie citiem kaimiņiem, taču neviens nav laidis svešinieces iekšā. Policijā sākts kriminālprocess par zādzību un turpinās izmeklēšana, kā arī, iespējamo, vainīgo personu meklēšana. Policijas darbinieki atgādina neuzticēties nepazīstamām personām. Likumsargi lūdz atsaukties citus cietušos, aculieciniekus vai ikvienu, kuram ir jebkāda informācija par minētajām sievietēm, zvanot uz tālruņu numuriem 65002400, 65002403 vai 110.

 

 

 

Sagatavoja:
Daiga Kondrāte
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākā speciāliste
Tālrunis: 67219758, mob: 26653633
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP 
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP 
DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp 
e-pasts: daiga.kondrate@riga.vp.gov.lv