Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija noskaidrojusi personas, kas tiek turētas aizdomās par vairāku gleznu zādzību 2012. gada 13. februāris

2012.gada 12.janvārī policijā saņemta informācija, ka nakts laikā iekļūts  Piebalgas novada mākslas darbu krātuvē „Gaujas Krasti” Zosēnu pagastā. No krātuves nozagtas trīs gleznas-  Voldemāra Tones „Anna”, Jāņa Cielava „Pilsētas nomale” un Jēkaba Strazdiņa „Melngalvju nams”. Zādzības laikā sabojāti ( saplēsti vai nomesti zemē un sabradāti) vēl vairāki mākslas darbi, kas nodoti restaurācijai. Par notikušo zādzību uzsākts kriminālprocess pēc KL 175. panta 3. daļas, kas vēlāk pārkvalificēts pēc KL 175. panta 4. daļas Par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

          Kā pastāstīja Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas inspektore Inga Jansone, sadarbībā ar  VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes  Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 2.nodaļas darbiniekiem aizdomās par zādzības izdarīšanu aizturētas divas personas- 1988. un 1987. gadā dzimuši vīrieši. Atrastas un izņemtas divas nozagtās gleznas- Voldemāra Tones „Anna” un Jāņa Cielava glezna „Pilsētas nomale”. Darbu, kura vērtību Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ekspertu komisija noteikusi sešu tūkstošu latu apmērā, gados jaunie vīrieši bija ieķīlājuši kādā lombardā Rīgā par 50 latiem.

          Meklēšanā atrodas Jēkaba Strazdiņa darbs „Melngalvju nams” (izpildes tehnika - kartons, guaša. Gleznas izmēri 104,5 x 75,5), kuru zagļi, lai neradītu aizdomas un nepiesaistītu apkārtējo uzmanību, izmetuši Pārdaugavā Imantas daudzdzīvokļu namu rajonā.

          Izmeklēšana turpinās. Tiek pārbaudīta vēl vairāku personu saistība ar minētajām zādzībām. Ja Jums ir informācija par meklēšanā esošo mākslas darbu, zvanīt 22001528 vai vērsties personīgi tuvākajā policijas iecirknī. 

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326
28653999