Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par nelikumīgām medībām aizturētas trīs personas 2012. gada 3. februāris

          Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa policijas darbinieki aizdomās par nelikumīgām medībām aizturējuši trīs personas, Ošupes pagasta iedzīvotājus.  

            Pirmdien,31. Janvārī, Madonas policijā saņemta informācija, ka, apsekojot medību platības, Ošupes pagastā sniegā atrasts liels daudzums asiņu un dzīvnieka vilkšanas pēdas.          Notikuma vietas apskate liecināja, ka, iespējams, laikā no 29. janvāra notikušas malu medības, kuru laikā nogalināts meža dzīvnieks- meža cūka.

            Policijā uzsākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 112. panta 2. daļas „Par nelikumīgām medībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās”. Pateicoties policijas darbinieku profesionālai rīcībai aizturētas trīs personas, kas tiek turētas aizdomās par dzīvnieka nogalināšanu- 1971., 1963. un 1967. gadā dzimuši Ošupes pagasta iedzīvotāji. Izmeklēšanas laikā izņemti vairāki lietiskie pierādījumi, arī meža cūkas āda.

            Kā informē Madonas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Gundars Trops, divi no aizturētajiem ir mednieki, viņiem izsniegtas ieroču nēsāšanas atļaujas un tas vēl jo vairāk pastiprina notikušo malu medību fakta nežēlību- dzīvnieka nogalināšana notikusi brutālā, medniekiem necienīgā veidā. Dzīvnieks nošauts saudzēšanas laikā, meža malā salmos iekārtotā migā, kurā martā mežacūka, visticamāk, sagaidītu sivēnus.

            Dzīvnieka nogalināšana radījusi valstij (ko pārstāv Centrālvidzemes virsmežniecība) zaudējumus 1260 latu apmērā. Krimināllikumā par šo noziedzīgo nodarījumu paredzēts sods- brīvības atņemšana uz laiku līdz 2 gadiem vai arests vai piespiedu darbs vai naudas sods līdz 40 minimālajām mēnešalgām. Diviem no aizdomās turamajiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un tiks lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma- piemērošanu trešajam aizdomās turamajam. Izmeklēšana turpinās.

            Policija pateicas iedzīvotājiem, kas nepalika vienaldzīgi un sniedza informāciju par notikušo, kā arī palīdzēja lietas apstākļu noskaidrošanā. Aicinājums arī turpmāk ziņot par iespējamiem malu medību gadījumiem, lai personas, kas šādā nežēlīgā veidā, izmantodamas dzīvnieka bezpalīdzību un sarežģītos apstākļus, ar kādiem dzīvniekiem jāsaskaras ziemas laikā un bargajā salā, nepaliktu nesodītas.  

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326
28653999