Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Baltijas valstu ceļu policijas vadība tiekas starptautiskā konferencē 2012. gada 31. janvāris

Pagājušajā nedēļā Rīgā norisinājās konference „Satiksmes drošības pilnveidošanas tiesiskie un praktiskie aspekti Baltijas valstīs”, kurā piedalījās Lietuvas, Latvijas un Igaunijas ceļu policijas vadības pārstāvji un Eiropas ceļu policijas tīkla TISPOL padomes pārstāvis. Konferences mērķis bija veicināt kaimiņvalstu sadarbību, kā arī apspriest problēmjautājumus ceļu satiksmes uzraudzības jomā.

Konferences laikā tika aktualizēti jautājumi par problēmām, kuras saistītas ar sodu piedziņu no ārzemniekiem par pārkāpumiem, kas fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem (fotoradariem). Tāpat tika runāts arī par sadarbības uzlabošanu autopārvadājumu kontroles, ceļu satiksmes uzraudzības un informācijas apmaiņas jomā.

Pašreiz visaktuālākā problēma, ar kuru saskaras visas trīs Baltijas valstis, ir nepietiekamā informācijas apmaiņa, lai nodrošinātu administratīvā soda piemērošanu ārzemniekiem par pārkāpumiem, kas fiksēti ar fotoradariem ( Latvijā pārkāpēju - ārzemnieku īpatsvars ir 16% no kopējā pārkāpēju skaita, savukārt, Lietuvā – 60%). Lai nodrošinātu iespēju informēt vadītājus par citā valstī izdarītajiem pārkāpumiem un piemēroto sodu, tika izvirzīti un apspriesti iespējamie sadarbības modeļi, no kuriem viens tuvākajā laikā tiks akceptēts. 

Konferences laikā tika panākta vienošanās arī par sadarbības uzlabošanu autopārvadājumu uzraudzības un kontroles jomā, kā rezultātā tiks nodrošināta informācijas apmaiņa starp Baltijas valstīm par tiem transportlīdzekļu vadītājiem, kuri veic pārkāpumus kaimiņvalstīs, kas savukārt dos iespēju aktivizēt darbu minētajā jomā. Tāpat nolemts organizēt starptautiskos reidus starp Latviju un Igauniju.

Konferencē piedalījās arī TISPOL padomes pārstāvis sabiedrisko attiecību jomā Džeimss Lakhērsts (James Luckhurst), kurš Latvijā ieradās ar mērķi iepazīties ar satiksmes drošības rādītājiem un ceļu satiksmes uzraudzības metodēm, kuras tiek izmantotas Valsts policijas darbā, kā arī sniedza ieskatu TISPOL darbībā. Pēc vizītēm Baltijas valstīs viņš veidos apskatu par ceļu satiksmes drošības stāvokli un ceļu satiksmes uzraudzības metodēm Baltijas valstīs.