Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ar preses konferenci 19.oktobrī tiek uzsākta sociāli informatīva kampaņa „Neesi vienaldzīgs, ziņo par nelegālu saturu!” 2010. gada 18. oktobris

2010.gada 18.oktobrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Ar preses konferenci 19.oktobrī tiek uzsākta sociāli informatīva kampaņa „Neesi vienaldzīgs,  ziņo par nelegālu saturu!”

Latvijas Interneta asociācijas Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Valsts policiju, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju un Valsts probācijas dienestu organizē kampaņu „Neesi vienaldzīgs, ziņo par nelegālu saturu!”.

Kampaņas atklāšana notiks 19.oktobrī ar preses konferenci Iekšlietu ministrijas preses konferenču zālē. Preses konferencē tiks skaidroti tādi jautājumi kā:

•      nelegāla satura izplatība internetā;

•      Latvijas ziņojumu līnijas statistika – ziņojumu saturs un rezultāti. Ziņojumu līniju darbs citur pasaulē;

•      noziedzīgu aktivitāšu interneta vidē statistika, kādi ir izplatītākie noziegumi? Atbildība par pārkāpumiem interneta vidē. Internets - reālā dzīve = viens likums;

•      kādu lomu bērnu pazemošanā spēlē internets?

•      internets kā rīks dzimumnoziedznieku mērķu sasniegšanā.

„Mūsdienās ikviens var ievietot jebkāda veida saturu internetā, diemžēl nelegāla un kaitīga satura ievietotāju ir daudz vairāk nekā to, kas spēj kontrolēt šī saturu pieejamību. Tādēļ, lai padarītu interneta vidi bērniem drošāku un patīkamāku izmantošanai, kā arī nodrošinātu efektīvāku cīņu ar prettiesisku interneta saturu, saucot pie atbildības noziedzīgo nodarījumu veicējus, ir nepieciešama sadarbība  starp mājas lapu īpašniekiem, tiesībsargājošām institūcijām un interneta lietotājiem”, kampaņas mērķi komentē Net-Safe Latvia Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Narkotiku apkarošanas biroja  2.nodaļas vecākais inspektors Vadims Nazarovs norāda: „Statistika liecina, ka bērnu seksuālas izmantošanas materiālu izplatība  internetā pieaug. Interneta lietotāju skaits un interneta datu apmaiņas ātrums arvien pieaug,  cenas par  portālu izvietošanu (hostingu) samazinās. Šobrīd pārlieku brīvi interpretējot viedokli par interneta šķietamo anonimitāti un tās sekmēto visatļautību,  pieaug  gan „aizliegtā augļa” interesentu, gan piedāvātāju skaits”.

Kampaņas ietvaros 19. oktobrī pēc preses konferences skolu sociālajiem pedagogiem, pašvaldību sociālajiem darbiniekiem, psihologiem, bāriņtiesu darbiniekiem un citiem jomas ekspertiem tiek organizēts seminārs „Bērnu seksuāla izmantošana - reālajā dzīvē un internetā”.

Preses konference notiks Iekšlietu ministrijas preses konferenču zālē, Čiekurkalna 1.līnijā 1, preses konferences sākums 10:30, preses pārstāvjus lūdzam pieteikt savu dalību, rakstot uz e-pasta adresi vai zvanot pa tālruni 67281312.

Pilns teksts šeit

Dienas kārtība šeit