Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Informācija presei no Vidzemes reģiona 2010. gada 15. oktobris

2010.gada 15.oktobrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Informācija presei no Vidzemes reģiona

No 11. līdz 15.oktobrim visās Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs risinājās ikgadējās „Drošības dienas”, kuru laikā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāvji, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji ar bērniem pārrunāja ar drošību saistītus jautājumus, kurus svarīgi ievērot, tuvojoties tumšajiem rudens un ziemas mēnešiem.

          Lai pievērstu bērnu uzmanību ceļu satiksmes drošības noteikumu prasībai diennakts tumšajā laikā nēsāt pie apģērba atstarojošus elementus, akcijas laikā Valmieras pilsētas pašvaldība katram pirmsskolas izglītības audzēknim dāvāja arī īpašu atstarotāju „Priecīgā meitenīte”, kura autors ir SPII „Buratīno” audzēknis Jānis Mežinskis. Tas tika atzīts par labāko zīmējumu Valmieras pilsētas pašvaldības izsludinātajā konkursā „Izgatavo savu atstarotāju”, kurā bērnu uzdevums bija uzzīmēt, viņuprāt, labāko atstarotāju par tēmu „Kas mani sargā”.

Policijas darbinieki tikās ar visiem Valmieras pilsētas Pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu audzēkņiem un pārrunāja būtiskākos ar personīgo drošību un veselību saistītus jautājumus, jo viņi biežāk kā paši mazākie nonāk izvēles priekšā un nekad nebūs par biežu atgādināt, kā rīkoties, ja

Tevi uzrunā svešinieks;

Pie durvīm zvana, bet neviena nav mājās;

Draugs skrien pāri ielai neatļautā vietā (vai skriet līdzi?!);

Kaimiņu Pēteris iesita Anniņai (vai man kādam par to jāstāsta?!)

Šie būtiski svarīgie jautājumi tiek pārrunāti, izmantojot spēļu elementus un individuāli veicamus uzdevumus. Ar bērniem tikšanās laikā, kā jau ierasts, sasveicinās arī Runcis Rūdis un zilonītis, bet uz Pirmsskolas izglītības iestādēm reģiona teritorijā šoruden kopā ar Prevencijas grupas darbiniekiem devās arī AS Latvenergo „runas vīrs” ZIBO, kas bērniem saprotamā un viegli uztveramā valodā atgādina, kā pareizi no kontakta jāizrauj vads, kā jārīkojas, ja mājās nav elektrības un kas jāzina, ja uz ielas vai lauka pēc liela vēja mētājas pārtrūcis elektrības vads.

Akcija „Drošības dienas” Vidzemes reģiona izglītības iestādēs, kā jau ierasts, nebeidzas rudenī. Sadarbība ar skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm turpinās visu gadu. 20. oktobrī Valmieras 5. vidusskolas zālē sadarbībā ar policijas klases audzēkņiem Valmieras iecirkņa darbinieki un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests organizē pasākumu „Esi zinošs, radošs un drošs”. Tas notiks projekta „Brīvprātīgo ugunsdzēsēju darba un ugunsdrošības jautājumu aktualizēšana” ietvaros.

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201363
28653999