Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Atsavinātas nelikumīgas preces 2010. gada 19. augusts


Aizvadītajā nedēļā Valkas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas un Kārtības policijas nodaļas darbinieki, veicot pasākumus nelikumīgu akcīzes preču aprites jomā, Strenču novadā Strenčos kādas personas dzīves vietā atrada un izņēma 7580 cigaretes ar Krievijas Federācijas akcīzes markām. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta 2. daļas par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu ( pārvadāšanu ) vai realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai tā izdarīta lielā apmērā, kas paredz “sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas”.


Reida laikā 13. augustā Smiltenes novadā, pie robežas ar Gulbenes novadu tika aizturēts Mercedes Benz markas mikroautobusa vadītājs, kurš pārvadāja 150 litrus dīzeļdegvielas, 2400 cigaretes un 1,5 litrus alkohola ar Krievijas akcīzes markām. Reida laikā 17. augustā Valkas pilsētā Valkas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki kopā ar Kārtības policijas nodaļas darbiniekiem kādas personas dzīves vietā atrada un izņēma 240 cigaretes “Prima” ar Krievijas Federācijas akcīzes markām. Par šiem pārkāpumiem uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3. panta par “ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu”.


Policijas darbinieki lūdz iedzīvotājus sniegt informāciju par nelegālām akcīzes preču tirdzniecības vietām, jo tikai kopīgi sadarbojoties var veiksmīgi cīnīties pret nelikumīgu alkohola, cigarešu un degvielas tirdzniecību.

Ja Jūsu rīcībā ir šāda informācija, zvanīt pa tālruņiem 64781803, 64781819, anonimitāte garantēta.