Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jēkabpilī par ķīlnieces sagrābšanu aizturēts vīrietis 2010. gada 3. jūnijs

2010.gada 3.jūnijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Jēkabpilī par ķīlnieces sagrābšanu aizturēts vīrietis

Šā gada 2.jūnijā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Jēkabpils iecirknī tika saņemta informācija no kāda 1958.gadā dzimuša vīrieša, kurš lūdzis policijas palīdzību, informējot, ka Jēkabpilī, Nameja ielā pulksten 18.30 dzīvoklī, kad tajā laikā atradās viņš pats un sieviete, ar kuru viņš dzīvo kopā,  izsitot virtuves loga rūti 1.stāvā ir iekļuvis agresīvi noskaņots vīrietis. Vīrietis policijai arī ziņojis, ka agresīvais vīrietis, kurš iekļuvis dzīvoklī, paņēmis rokās tur esošo virtuves nazi, sagrābis dzīvoklī 1963.gadā dzimušu sievieti un draudējis to nogalināt. Viņam pašam izdevies izbēgt no dzīvokļa izlecot pa logu un paziņot par notikušo policijas darbiniekiem.

Nekavējoši uz notikuma vietu tika norīkoti policijas norīkojumi. Policijas darbinieki norobežoja teritoriju, tika izsaukti papildspēki, glābšanas dienests un medicīnas darbinieki. Vīrietis sievieti tajā laikā turēja aiz matiem, pie kakla turot nazi un grūda izsistajās loga rūtīs, draudēja to nogalināt. Pēc policistu veiktajām pārrunām divu stundu laikā, ar vīrieti, sieviete tika atbrīvota un vīrietis aizturēts.Sieviete tika nogādāta medicīniskā iestādē.

Aizturētais vīrietis ir 1978.gadā dzimušais, agrāk dzīvojis kopā ar sievieti, kuru sagrāba par ķīlnieci, bet pēdējos gadus sieviete dzīvo kopā ar vīrieti, kurš informēja policiju par notikušo. Aizturētais vīrietis ir Jēkabpils iedzīvotājs, agrāk vairākkārt tiesāts par dažādu zādzību izdarīšanu un arī smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 154.panta  1.daļas „Par personas kā ķīlnieka sagrābšanu vai aizturēšanu, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarot miesas bojājumus vai turpmāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest fizisko vai juridisko personu vai personu grupu izdarīt kādu darbību vai atturēties no tās, izvirzot to par noteikumu ķīlnieka atbrīvošanai”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472