Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valmierā aizvadīts akcijas „Droša vasara - Tava vasara” noslēguma pasākums 2010. gada 1. jūnijs

2010.gada 1.jūnijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Valmierā aizvadīts akcijas „Droša vasara - Tava vasara” noslēguma pasākums

Pirmdien, 31.maijā, Valmierā pie Kultūras centra notiek akcijas „Droša vasara - Tava vasara” noslēgums, kurā piedalās pārstāvji no Valsts policijas, Valmieras jauniešu domes, Latvijas Sarkanā Krusta jauniešu nodaļas, Veselības inspekcijas un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas. Aicināti piedalīties gan bērni, gan pieaugušie, lai kopīgi pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar priekšnosacījumu, lai vasaru mēs pavadītu droši un veselīgi.

Pasākums notika laikā no vieniem līdz četriem pēcpusdienā un to apmeklēja vairāki simti jauniešu, kas izmantoja iespēju un apmeklēja oranžo telti, pie kuras darbojās HELP kampaņas jaunieši, piedāvājot izmērīt kaitīgā oglekļa monoksīdu jeb tvana gāzes līmeni organismā, kā arī nofilmējās "atmešanas" video, paužot savas domas, kā atmest vai neuzsākt smēķēšanu un kā izvairīties no cigarešu dūmiem.

Sekmīgi risinājās Latvijas Sarkanā Krusta Valmieras komitejas jaunatnes nodaļas akcija „Mainu cigareti pret...”, kuras laikā Valmieras jauniešu domes pārstāvji devās pilsētas ielās, lai uzrunātu smēķējošus jauniešus un pieaugušos un aicinātu viņus vēl neaizsmēķēto vai aizsmēķēto cigareti iemest stikla burkā, apmaiņai izvēloties konfekti vai atslēgu piekariņu.

Iedzīvotāji izmatoja iespēju apskatīt informatīvus plakātus un materiālus par smēķēšanas kaitīgumu un ietekmi uz cilvēka organismu, kā arī iepazinās ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas veidoto informācijas stendu un pārrunāja sev interesējošos jautājumus ar Bērnu tiesību aizsardzības inspektorēm.

Savukārt Valsts Policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa policijas darbinieki atgādināja par velosipēda aprīkojumu un ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, bet Valsts policijas tēli runcis Rūdis un bebrs Bruno iesaistījās rotaļās ar bērniem.

Pasākumu organizē VP Vidzemes reģiona pārvaldes prevencijas grupa sadarbībā ar Veselības inspekcijas Veselības veicināšanas un profilakses nodaļu, kas veiksmīgai pasākuma norisei sagādāja materiālus, plakātus un balviņas aktīvākajiem dalībniekiem.

Par pasākuma norises laiku izvēlēts 31. maijs, jo šodien atzīmējam Pasaules dienu bez tabakas, bet rīt visā Latvija atzīmēs Starptautisko bērnu tiesību aizsardzības dienu.

Informāciju sagatavoja:
Dace Jukāma
Vidzemes reģiona Prevencijas grupas
Vecākā inspektore