Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par krāpšanu 2010. gada 1. jūnijs

2010.gada 1.jūnijā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodots kriminālprocess par krāpšanu

        2009.gada 5.janvārī, vēl  Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē, tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177.p.3.d., 275.p.2.d., par to, ka 2006. gada maijā, iespējams,   iesniedzot viltotus dokumentus Lauku atbalsta dienestā Rīgā, kādas SIA, kuras darbības virziens ir zvejniecība,  valdes priekšsēdētājs izkrāpis Eiropas Savienības struktūrfonda projekta finansējumu vairāk nekā 340 tūkstošu latu apmērā.

         Kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka  uzņēmuma valdes priekšsēdētājs iesniedzis  VID Kurzemes reģionālās iestādes izziņu, kurā norādīts, ka uzņēmumam nav nodokļu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu parādu.  Taču izmeklēšanā noskaidrots, ka  tas  neatbilst patiesībai. Tādējādi ar  viltu tika saņemta Eiropas Savienības struktūrfonda kompensācija.

Pamatojoties uz iepriekšminēto, persona ar savām darbībām izdarījusi noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti minētajos krimināllikuma pantos – krāpšanu lielā apmērā (177.p.3. d.)  un  dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana, ja tas izdarīts atkārtoti vai mantkārīgā nolūkā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm (275.p. 2. d.)

Apkopojot pierādījumus, persona atzīta   par aizdomās turēto noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā un 2010.gada 25. maijā pieņemts lēmums par kriminālprocesa nosūtīšanu kriminālvajāšanas uzsākšanai Liepājas prokuratūrai.

Šī ir viena no apjomīgākajām lietām, kuru izmeklēja Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs un kuras pirmstiesas izmeklēšanas laikā konstatēts, ka no valsts izkrāpti naudas līdzekļi lielos apmēros.

2010.gada 26. martā Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra no VP KRP Kriminālpolicijas biroja lietvedības izņēma vēl kādu  kriminālprocesu, kurā, veicot pirmstiesas izmeklēšanu,  konstatēts, ka uzņēmuma  amatpersonas,  kas Liepājā nodarbojas ar zvejniecību, no valsts budžeta izkrāpušas vairāk nekā Ls 400 000,  kā arī veiktas  citas noziedzīgas darbības  saistītas ar nelegāli gūtu naudas līdzekļu legalizāciju miljonu latu vērtībā. Noris izmeklēšana.                                    

Informāciju sagatavoja:

Jolanta Knīse
VP Kurzemes reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
t.63404604
jolanta.knise@kurzeme.vp.gov.lv