Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jaunieši alkohola reibumā sabojā piecas automašīnas un tiek aizturēti 2018. gada 20. novembris

Naktī uz 4. novembri Valsts policija saņēma informāciju no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests par uz ceļa novietotas automašīnas degšanu Valsts policijas Rīgas Brasas iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Ugunsdzēsēji apdzēsa liesmas. Tika konstatēts, ka nezināmi ļaundari aizdedzinājuši blakus novietotu atkritumu tvertni un liesmas bija izplatījušās uz automašīnu. Policisti konstatēja, ka ir bojātas arī citas apkārtnē novietotas automašīnas - pārējam automašīnām bija sadauzīti priekšējie stikli un motora pārsegi.

Kopumā Valsts policijā ar iesniegumiem vērsās pieci cietušie, kuriem tonakt bija sabojātas automašīnas. Valsts policijas Rīgas Brasas iecirkņa policisti uzsāka noziegumu izmeklēšanu. Ņemot vērā, ka automašīnas bija bojātas vienā rajonā – Krišjāņa Valdemāra, Mēness, Hospitāļu un Miera ielu apkaimē, policisti secināja, ka visticamāk, noziegumus izdarījušas vienas un tās pašas personas. 
Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka noziegumus, visdrīzāk, izdarījuši divi jaunieši, kuri dzimuši 1998. un 1999. gadā.

13. novembrī Rīgas Brasas iecirkņa policisti abus jauniešus aizturēja. Vecākais no viņiem iepriekš vienu reizi sodīts par zādzību, savukārt līdzdalībnieks iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Turpinot strādāt ar aizturētajiem, policisti noskaidroja, ka naktī, kad sabojātas automašīnas, šie puiši, būdami alkohola reibumā, bija ienākuši vienā no tuvumā esošajiem degvielas uzpildes staciju kioskiem, konfliktējuši ar pārdevēju un vēlāk nozaguši preces.

Saistībā ar notikušo uzsākti četri kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas – par svešas mantas tīšu bojāšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Tāpat uzsākts viens kriminālprocess pēc krimināllikuma 185. panta otrās daļas – par svešas mantas tīšu bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem. Jāpiemin, ka šādos gadījumos ar tiesas lēmumu vainīgajiem var būt jāapmaksā arī cietušajiem radušies zaudējumi.

Abiem aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis policijas uzraudzība.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)