Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Viltota personas apliecība, kārotais vakars naktsklubā un attapšanās policijas iecirknī 2018. gada 2. novembris

Tuvojoties nedēļas nogalei, jauniešus tā vien vilina uz Vecrīgas bāriem, klubiem un pēc īstas izklaides. Sevišķi salda šī pieaugušo pasaule liekas tiem, kuri vēl nav pilngadīgi. Lai izbaudītu aizliegto augli, vairāki sešpadsmit un septiņpadsmit gadus veci jaunieši vilto personu apliecības. Daži pat sameklē personas, kuras šo pakalpojumu veic par maksu un ļoti kvalitatīvi. Tā vien šķiet – viens izmainīts cipariņš manā ID kartē taču nav nekāds noziegums, vai ne?!

Diemžēl jaunieši neapzinās to, ka par dokumentu viltošanu iestājas kriminālatbildība, kas nozīmē ne vien sodu, bet arī ierakstu policijas datu bāzē un karjeras iespēju sašaurināšanos nākotnē. Valsts policijas Rīgas Centra iecirknī, kas apkalpo Rīgas centra un Vecrīgas teritoriju, šādi jaunieši tiek nogādāti itin bieži.

2018. gadā Rīgas Centra iecirknī ir uzsākti četri kriminālprocesi pret jauniešiem, kuri, lai iegādātos alkoholu un cigaretes, vai arī, lai tiktu ielaisti naktsklubos, uzrādījuši personu apliecības ar viltojuma pazīmēm. No tiem trīs kriminālprocesi jau nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pēdējais gadījums bija 14. oktobrī, kad kādas Rīgas centra spēļu zāles apsargs pie ieejas pieķēra jaunieti, kurš uzrādīja personas apliecību ar iespējamām viltojuma pazīmēm. Kā ierasts šādos gadījumos, uz notikumu vietu tika izsaukta Valsts policija, jaunietis nogādāts iecirknī un apliecība nosūtīta ekspertīzes veikšanai. Nupat policija ir saņēmusi ekspertīzes rezultātus, kas apliecina viltojumu. Proti 17 gadu vecais jaunietis bija izmainījis sava dzimšanas gada (2001. gads) pēdējo ciparu “1” tam uzlīmējot izdrukātu ciparu “0”. Jāpiebilst, ka apliecība bija viltota ļoti kvalitatīvi, un ar neapbruņotu aci viltojuma pazīmes bija grūti saskatāmas.

Kā ierasts šādos gadījumos, tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas – par dokumenta, kas piešķir tiesības viltošanu, kā arī par viltota dokumenta izmantošanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Uzsāktajā kriminālprocesā šobrīd turpinās izmeklēšana.

Aicinām jauniešus nesteigties laikam pa priekšu un atcerēties, ka iespēja iegādāties alkoholu, iztrakoties naktsklubā vai iekļūt spēļu zāles valstībā nav tā vērta, lai riskētu ar savu nākotni!

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com)