Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Sarkandaugavā par šaujamieroču nelikumīgu glabāšanu aizturējām divas personas 2018. gada 28. marts

15. martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirknī tika saņemta informācija par divām personām, kuras, iespējams, savā dzīvesvietā nelikumīgi glabā šaujamieročus.

Lai pārbaudītu saņemto informāciju, likumsargi veica operatīvās izmeklēšanas darbības un ieguva atļauju veikt sankcionētās kratīšanas minēto personu dzīvesvietā.

Vakar, 27. martā, Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti ieradās norādītajā adresē un, pārmeklējot dzīvokli, pārliecinājās par sniegtās informācijas patiesumu. Likumsargi atsavināja divas bises un divus šaujamieročus, kas, visdrīzāk, tikuši pašrocīgi pārveidoti. Tāpat policisti atrada un atsavināja 450 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Izņemtajiem šaujamieročiem nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu to izcelsmi un vai no tiem ir šauts.

Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti aizturēja 1954. gadā dzimušu vīrieti un 1972. gadā dzimušu sievieti. Abas personas iepriekš ir nonākušas policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziegumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233. panta trešās daļas - par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises glabāšanu. Par šādu noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Abas aizturētās personas šobrīd atrodas izolatorā.

Veicot izmeklēšanas darbības un noskaidrojot notikušā apstākļus, pret personām, visticamāk, tiks uzsākta arī administratīvā lietvedība par akcīzes preču iegādes, realizācijas, uzglabāšanas un pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.