Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Čiekurkalna tirgū atsavinām 18 160 dažādu marku nelegālo cigarešu 2018. gada 21. marts

Vakar, 20. martā, Valsts policijas Rīgas Brasas Kārtības policijas nodaļas policisti rīkoja profilaktiskos pasākumus nelegālo cigarešu un alkohola aprites apkarošanas jomā.

Tika pārbaudīta Čiekurkalna tirgus teritorija. Tur likumsargi kādā palīgtelpā atklāja ierīkotu slēptuvi nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanai un to tālākai realizēšanai. Policisti atrada un atsavināja 908 paciņas jeb 18 160 dažādu marku nelegālo cigarešu, tostarp “NZ”, “Premjer”, “Marble”, “Rothmans”, “Minsk”, “Camel”, “Bond”, “Route 66” u.c. markas cigaretes ar Baltkrievijas Republikas, Krievijas Federācijas un bez akcīzes markām.

Notikuma vietā policisti nesastapa personu, kura nodarbojās ar slēptuvē atrasto nelegālo cigarešu realizāciju.

Saistībā ar atklāto pārkāpumu uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169./3 panta – par akcīzes preču aprites noteikumu pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu fiziskajām personām uzliek naudas sodu no 70 līdz 700 eiro.

Ja saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta zaudējuma aprēķinu noziedzīgo darbību rezultātā tautsaimniecībai nodarīto zaudējumu apjoms par nenomaksātiem nodokļiem būs ne mazāks par desmit Latvijas Republikā noteikto mēnešalgu kopsummu, tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)