Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Noskaidrota persona, kuras iespējamas cietsirdīgas izturēšanās rezultātā gājis bojā suns 2018. gada 19. marts

Jau ziņots, ka 15. martā Stopiņu novadā kāda daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā iedzīvotāji atrada ļoti novārgušu un slimu suni un izsauca Stopiņu novada pašvaldības policiju. Policistiem ierodoties notikuma vietā, suņa saimnieka nebija līdzās. Likumsargi sazinājās ar dzīvnieku patversmi, kas pieņēma lēmumu novārgušo dzīvnieki vest uz veterināro klīniku. Diemžēl suņa veselības stāvoklis pasliktinājās, kā rezultātā viņš gāja bojā.

Saņemot informāciju par notikušo, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknī nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 230. panta pirmās daļas – par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Lai precīzi noskaidrotu suņa nāves cēloni, tiks nozīmēta ekspertīze.

Policija ir noskaidrojusi bojāgājušā suņa īpašnieku un šobrīd tiek veiktas visas procesuālās darbības, lai iespējamo vainīgo personu pēc iespējas ātrāk sauktu pie kriminālatbildības. Šobrīd primāri ir saņemt ekspertīzes atzinumu.

Lai šādi gadījumi turpmāk nenotiktu, aicinām iedzīvotājus pievērst pastiprinātu uzmanību apkārt notiekošajam. Ja tiek pamanīts, ka mājdzīvniekam tiek darīts pāri vai viņš netiek pienācīgi aprūpēts, nekavējoties jāzvana policijai pa tālruņa numuru 110. Nedrīkst gaidīt, kamēr situācija būs pavisam kritiska. Tikai tā iespējams laikus novērst šādas traģēdijas.

Rūpēsimies par mūsu uzticamajiem draugiem!