Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ķengaragā konstatējam “točku”; atsavināti 365 litri nelegālā alkohola 2018. gada 14. marts

Vakar, 13. martā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ķengaraga iecirknī tika saņemta informācija par, iespējams, vairumtirdzniecības vietu, kurā tiek realizēts gan nelegāls alkohols, gan tabakas izstrādājumi.

Veicot teritorijas ikdienas apskati, Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti pārbaudīja norādīto adresi. Ierodoties notikuma vietā, likumsargi ieraudzīja atvērtu garāžu, kurā glabājās daudzas plastmasas kannas. Apskatot garāžu, policisti atrada un atsavināja 365 litrus plastmasas kannās pildīta šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku. Tāpat tajā tika konstatēti un izņemti 4 000 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām. 
Likumsargi iespējamo vainīgo vīrieti nogādāja Rīgas Ķengaraga iecirknī paskaidrojumu sniegšanai.

Aizturētais vīrietis dzimis 1967. gadā un jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.1 panta pirmās daļas - par nelegāla alkohola realizāciju. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Tāpat pret personu uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169./3 panta – par akcīzes preču aprites noteikumu pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu likumā paredzēts naudas sods fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 70 līdz 7100 eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvadāšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Atsavinātajam alkoholam ir nozīmēta ekspertīze.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)