Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ķengaragā dzīvokļa apzadzējs iekāro krājkasīti ar viena santīma monētām 2018. gada 5. janvāris

2.janvārī, ap pulksten 18.20 Valsts policijas Rīgas reģiona Ķengaraga iecirkņa policisti saņēma informāciju no kāda iedzīvotāja, kurš ziņoja, ka tikko no kāda dzīvokļa, caur izsistu balkona logu izkāpis svešs vīrietis.

Ierodoties notikuma vietā, likumsargi no liecinieka noskaidroja, ka zaglis, iespējams, dzīvoklī iekļuvis caur pirmā stāva balkona logu, to izsitot. Noskaidrojot šī vīrieša pazīmes, policisti nekavējoties uzsāka viņa meklēšanas pasākumus. Netālu no notikuma vietas, vien pāris minūšu laikā, iespējamais vainīgais tika atrasts un aizturēts.

Pie aizturētā likumsargi atrada somu, kurā atradās dažādi sadzīves priekšmeti, ar kuru palīdzību viņš, iespējams, plānojis veikt zādzību. Somā atradās arī liels daudzums viena santīma monētu, kuru kopējā vērtība bija aptuveni pieci lati. Skaidrojot notikušā apstākļus, likumsargi noskaidroja, ka garnadzis santīmus bija nozadzis no krājkasītes, kas atradusies dzīvoklī, kurā viņš bija tikko ielauzies.

1983. gadā dzimušais aizturētais jau vairākas reizes nonācis policijas redzes lokā par zādzībām no mājokļiem.

Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi. Par zādzību, kas izdarīta, iekļūstot dzīvoklī soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Par svešas mantas tīšu bojāšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šodien aizturētajam tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Jāpiemin, ka policijai nav informācijas, kāpēc garnadzis dzīvoklī, kurā bija dažādas vērtīgas mantas, bija izvēlējies nozagt tikai santīmu monētas, kas vairs nav apgrozībā.

Ziemas sezonā laikā strauji paliek tumšs un šis apstāklis viennozīmīgi atvieglo nozieguma izdarīšanu, tādēļ atkārtoti aicinām iedzīvotājus nekavējoties ziņot policijai par redzētām aizdomīgām personām un automašīnām mājokļu tuvumā.

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com)