Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kā aizvadīti Ziemassvētki ceļu satiksmē? 2017. gada 27. decembris

Četrās aizvadītajās Ziemassvētku brīvdienās uz Latvijas ceļiem pieķerti 56 autovadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Kā liecina statistikas dati, šogad pieķerts par 30 dzērājšoferiem mazāk kā pērn.

Tāpat likumsargi fiksējuši vienu šoferi, kurš pie stūres bija sēdies narkotisko vielu ietekmē. Salīdzinājumā ar pagājušā gada Ziemassvētku brīvdienām, fiksēti pieci šādi autovadītāji. Lai gan šī gada Ziemassvētku statistika ir pozitīvāka, tomēr jāpiebilst, ka šogad svētku brīvdienās uz autoceļiem strādāja mazāk policistu nekā pērn.

Kā liecina svētku statistika, visneapdomīgākie šoferi, kuri reibumā šajos svētkos sēdušies pie stūres, izrādījušies tieši vīrieši vecumā no 31 līdz 50 gadiem. Kopumā no 56 iereibušajiem autovadītājiem, 53 bija vīrieši, bet trīs – sievietes.

Vismaz 1,5 promiļu liela alkohola koncentrācija izelpā fiksēta vairāk nekā pusē gadījumu. Proti, 32 šoferi apzināti sēdušies pie stūres stiprā alkohola reibumā, nedomājot ne par savu, ne apkārtējo satiksmes dalībnieku drošību.

Savukārt 24 šoferi vadījuši savu spēkratu ne tikai reibumā, bet arī bez attiecīgās kategorijas vadīšanas apliecības.

Kopumā svētku brīvdienās fiksēti 265 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 42 cilvēki, bet viens gājis bojā. Savukārt par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu kopumā četrās dienās sastādīti vairāk nekā 800 administratīvā pārkāpuma protokoli.