Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Nedēļas laikā atkārtoti Babītes ezerā aizturējām divus maluzvejniekus 2017. gada 27. decembris

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki vakar saņēma informāciju, ka Babītes ezerā notiek maluzvejniecība - nelikumīgi izliktos tīklus, iespējams, atkal ielikuši tie paši likumpārkāpēji, kuri bija pieķerti 19.decembrī par analoģisku noziegumu. Lai veiktu pārbaudi, likumsargi devās uz ezeru.

Ierodoties notikuma vietā, saņemtā informācija apstiprinājās - ap pulksten 1:00 naktī, likumsargi Babītes ezerā aizturēja divus maluzvejniekus.

Notikuma vietā konstatēti deviņi tīkli, kuru kopējais garums ir ap 450 metru. Nelikumīgi nozvejotais loms, kas atradās maluzvejnieku laivā, sastāvēja no 37 kg karūsu un deviņiem līņiem (skatīt attēlus). Jāpiebilst, ka zivju resursiem nodarītais zaudējumu apmērs ir ap 730 eiro.

Abi likumpārkāpēji jau vairākas reizes nonākuši policijas redzeslokā. 1992.gadā dzimušais – par maluzvejniecību, bet 1988.gadā dzimušais – par maluzvejniecību un zādzībām. 
Pašlaik notiek Babītes ezera apsekošana, kur piedalās Valsts vides dienesta darbinieki un Valsts policija.

Saistībā ar notikušo tika uzsākta administratīvā lietvedība par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas, aizliegtā vietā, aizliegtā laikā vai ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 euro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tai skaitā peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas, un atņem zvejas tiesības uz laiku līdz trim gadiem vai bez tiesību atņemšanas.