Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Centrā par laupīšanu aizturēti divi vīrieši; izsakām pateicību atsaucīgajiem iedzīvotājiem 2017. gada 20. decembris

26. novembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirknī tika saņemta informācija par laupīšanu, pielietojot fizisku spēku.

Likumsargi noskaidroja, ka tās dienas rītā ap pulksten 6.30 divi vīrieši, pielietojot fizisku spēku, aplaupīja 1978. gadā dzimušu vīrieti, kurš tobrīd devies mājās pa A. Kalniņa ielu. Abi ļaundari piegājuši cietušajam klāt, viens no viņiem iesitis vīrietim ar dūri pa seju un nogrūdis zemē, kā rezultātā nolaupījis somu ar personīgajām mantām.

Veicot izmeklēšanas darbības, policisti ieguva videonovērošanas kameru ierakstus, tādējādi identificējot iespējamos vainīgos. 
Lai varētu sekmīgāk noskaidrot notikušā apstākļus, aicinājām atsaukties šī nozieguma aculieciniekus.

Pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, Rīgas Centra iecirkņa policisti sadarbībā ar Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām noskaidroja viena no ļaundaru iespējamām atrašanās vietām un 15. decembrī netālu no savas dzīvesvietas viņu aizturēja. Savukārt Rīgas pašvaldības policija tās pašas dienas laikā aizturēja otru vainīgo.

1986. un 1987. gadā dzimušie vīrieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par analoģiskām darbībām.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas - par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Aizturētajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)