Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Neapmierināts pacients apzināti sniedz nepatiesu informāciju par spridzināšanas draudiem un tiek notverts 2017. gada 21. novembris

Pagājušajā sestdienā, 18.novembrī, ap pulksten sešiem vakarā medicīnas iestādē tika nogādāts vīrietis, kurš atradies manāmā alkohola reibumā un ar sasitumu galvas rajonā. Par spīti tam, ka vīrietim tika sniegta medicīniskā palīdzība, viņš uzvedies agresīvi – mēģinājis uzsākt kautiņu ar apsardzes darbiniekiem un necenzētiem vārdiem lamājies uz personālu. Par šo pārkāpumu vīrietim tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par sīko huligānismu.

Nākamās dienas pēcpusdienā vīrietis atkal ieradies ārstniecības iestādē. Ārsti vīrietim atkārtoti paskaidroja, ka pēc viņam nepieciešamās medicīniskās palīdzības jāvēršas citā ārstniecības iestādē. Vīrietis, būdams neapmierināts, piezvanījis uz Valsts policijas palīdzības tālruni un draudējis uzspridzināt konkrēto medicīnas iestādi.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Teikas iecirkņa policisti nekavējoties devās uz norādīto adresi. Tikmēr tika mēģināts sazvanīt iespējamo vainīgo papildus informācijas iegūšanai. Zvanītājs nebija izslēdzis savu mobilo telefonu, tāpēc atbildējis uz zvanu, kā rezultātā, apsekojot medicīnas iestādei tuvumā esošo teritoriju, sabiedriskā autobusa pieturā tika aizturēts aizdomās turētais vīrietis. Policisti pārliecinājās, ka draudiem nav pamata. Jāpiemin, ka aizturēšanas brīdī vīrietis atradies vienas promiles stiprā alkohola reibumā.

Likumsargi aizturēja 1961. gadā dzimušo vīrietis, kurš iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231./1 panta - par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas vielas vai materiālu, vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Šobrīd aizturētais vīrietis atrodas izolatorā.

Valsts policija atgādina, ka šādu nepatiesu ziņu sniedzējiem ir jāsedz arī zaudējumi, kas radušies operatīvajiem dienestiem, ierodoties uz nepamatotu izsaukumu. Turklāt gadījumos, kad bijusi nepieciešama iedzīvotāju evakuācija, jāsedz arī konkrētajā adresē esošo uzņēmumu zaudējumi.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)