Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Otrdien un trešdien Rīgas Centrāltirgū un Salaspilī atsavinājām ap 15000 nelegālo cigarešu 2017. gada 16. novembris

15. novembrī, pulksten 07.15 Rīgas Latgales iecirkņa policisti pamanīja, ka Rīgas Centrāltirgus teritorijā iebrauc taksometrs, no kura izkāpj jau iepriekš par cigarešu uzglabāšanu un realizēšanu policijas redzeslokā nonākusi sieviete.

Pārbaudot taksometru, policisti tā bagāžas nodalījumā atrada un atsavināja somu, kurā atradās 9400 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām un bez akcīzes markām (skat.foto). Taksists paskaidroja, ka soma pieder sievietei, kas izkāpusi no taksometra, un ka viņš neesot zinājis, kas tajā atrodas. Pēc brīža policisti Rīgas Centrāltirgū aizturēja 1991. gadā dzimušo somas īpašnieci. Sieviete jau iepriekš ir saukta pie administratīvās un kriminālatbildības saistībā ar tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un tirdzniecību.

Savukārt vakar, 14. novembrī, Rīgas Brasas iecirkņa policisti, piedaloties Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes rīkotajās ikdienas pārbaudēs Rīgas Centrāltirgū, atsavināja 1400 cigarešu bez akcīzes markām. Cigaretes bija paslēptas dažādās vietās tirgus teritorijā un to uzglabātāji tobrīd nebija klāt.

Tāpat 14. novembrī Salaspils iecirkņa policisti Rīgas Centrāltirgū pamanīja divas personas, kuras staigāja pa tirgus teritoriju, piedāvājot garāmgājējiem iegādāties cigaretes. Likumsargi pie vīriešiem konstatēja un atsavināja 660 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas un Krievijas Federācijas akcīzes markām.

14. novembrī nelegālās cigaretes policisti atsavināja arī Salaspilī ielu noziedzības apkarošanas pasākumu laikā, ko rīkoja Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde sadarbībā ar Salaspils iecirkni.

Pārbaudes laikā policisti Salaspilī pamanīja aizdomīgu vīrieti, kurš pārvietojas ar velosipēdu, uz kura uzkrauta liela soma, un skatījās nopakaļ. Vīrieša uzvedība mudināja domāt, ka viņš atrodas narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Policisti 1977. gadā dzimušo vīrieti aizturēja un nogādāja policijas iecirknī, kur viņš izturējās ļoti agresīvi un atteicās uzrādīt somas saturu. Kā vēlāk izrādījās, somā atradās 3300 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām (skat. foto). Aizturētajam tika nozīmēta narkotisko vielu ekspertīze. Jāpiebilst, ka viņš jau iepriekš vairākas reizes nonācis policijas redzeslokā par zādzībām.

Visos minētajos gadījumos nelegālās cigaretes ir atsavinātas, lai nodotu tās iznīcināšanai Valsts ieņēmumu dienests. Tāpat visos gadījumos uzsāktas administratīvās lietvedības.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.