Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija aiztur iepriekš tiesātas personas par nelikumīgu cigarešu realizāciju un glabāšanu lielā apmērā 2017. gada 15. novembris

Aizdomās par nelegālo tabakas izstrādājumu glabāšanu un realizāciju pastāvīgam klientu lokam Rīgā, Valsts policijas amatpersonas aizturēja personu grupu divu cilvēku sastāvā. Piecu sankcionēto kratīšanu rezultātā izņemtas 511 780 dažādu marku nelegālās cigaretes. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un realizāciju lielā apmērā. Pašlaik turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

7. novembrī, izmeklēšanas darbību rezultātā, Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas veica sankcionētas kratīšanas pie divām aizdomās turētām personām saistībā ar iespējamu tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju un glabāšanu. Kriminālprocesuālo darbību rezultātā, veicot kratīšanas aizdomās turēto personu dzīves vietās un citos viņu nekustamajos īapšumos Rīgā, izņemtas 511 780 dažādu marku nelegālās cigaretes, tostarp “Premjer”, “Montekarlo”, “Winston”, “Bond”, “NZ”, “Kiss”, “Kent” ar Baltkrievijas, Krievijas un Tadžikistānas akcīzes markām un bez akcīzes markām (skatīt attēlus).

Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu tika aizturēti 1964.gadā un 1974. gadā dzimuši vīrieši. Abas personas jau agrāk nonākušas policijas redzeslokā un tiesātas par analoģiskiem noziegumiem. Aizturētie nelegālo preci izplatījuši patstāvīgam klientu lokam Rīgā.

Saistībā ar notikušo ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta trešās daļas par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju lielā apmērā, ko veikusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Šobrīd aizturētajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu un turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.