Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Iedzīvotājiem jauna iespēja ziņot par Eiropas meklētākajiem noziedzniekiem 2016. gada 26. jūlijs

Sešus mēnešus pēc Eiropola mājaslapas “Eiropas meklētākie noziedznieki” www.eumostwanted.eu darbības uzsākšanas, kuru uztur Eiropols, 14 no meklētākajiem noziedzniekiem, ko meklē Eiropas savienības dalībvalstis, ir veiksmīgi atrasti un apcietināti. Astoņos gadījumos nozīmīga loma bija informācijai, kas tika sniegta caur mājaslapu. Sabiedrības iesaistīšana šādā veidā, izmantojot mājaslapu, ir pierādījusi savu nozīmi personu atrašanā.

Tieši pirms sešiem mēnešiem, ENFAST (Eiropas dalībvalstu  Noziedznieku mērķtiecīgas meklēšanas vienību tīkls), ar Eiropola atbalstu, izveidoja mājaslapu noziedznieku meklēšanai www.eumostwanted.eu, kur sabiedrība var palīdzēt noskaidrot informāciju par Eiropas meklētākajiem noziedzniekiem.

ENFAST ir meklēšanas ekspertu izveidota platforma ar mērķi sekmēt noziedznieku aizturēšanu un optimizēt personu meklēšanas darbu Eiropas Savienībā. Izveidotā platforma ļauj dalībvalstu ekspertiem tikties vismaz reizi gadā, apmainīties ar labāko praksi, dalīties ar zināšanām par nacionālās likumdošanas īpatnībām, iespējām un kārtību veikt sevišķā kārtībā veicamos operatīvos pasākumus, kā arī dibināt tiešus personiskos kontaktus. ENFAST sastāv no visu ES dalībvalstu policijas darbiniekiem.

“Eiropas meklētākie noziedznieki” mājaslapā ir pieejama informācija par  starptautiski meklētākajiem noziedzniekiem, kas izvairās no cietumsoda vai saukšanas pie kriminālatbildības par smagu noziegumu izdarīšanu  Eiropā.

Eiropola interneta mājaslapā atvēlētā vietne  ir pirmā šāda veida platforma visas Eiropas mērogā, kas piedāvā saņemt informāciju plašākai sabiedrībai. ES dalībvalstu pilsoņi un ārpus ES dzīvojošie anonīmi var sniegt nozīmīgu informāciju, izmantojot šo mājaslapu. Eiropols sniedza ieguldījumu šī projekta attīstībā, izstrādājot drošu platformu informācijas iesniegšanai un nodošanai likumsargiem.

“Eiropas meklētākie noziedznieki” : www.eumostwanted.eu.