Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Neatļauta datu iegūšana no VNĪ datu apstrādes sistēmas: krimināllieta nodota kriminālvajāšanai 2016. gada 19. jūlijs

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) ir noslēgusi izmeklēšanu un nodevusi kriminālvajāšanas uzsākšanai krimināllietu pret 1964. gadā dzimušu vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par patvaļīgu piekļuvi VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) datu apstrādes sistēmai un nelikumīgu informācijas iegūšanu.

 

Informāciju par notikušu drošības incidentu VNĪ informācijas sistēmā ENAP Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa saņēma šī gada 4. februārī. Sākotnējā informācija liecināja, ka VNĪ amatpersona, kas darbā bija pieņemta uz pārbaudes laiku, patvaļīgi piekļuva automatizētajai datu apstrādes sistēmai un ieguva informāciju, kas saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību.

 

Aizdomās par minētā nozieguma izdarīšanu tika aizturēts 1964. gadā dzimis vīrietis. Izmeklētājiem izdevās pārtraukt patvaļīgo piekļuvi datu apstrādes sistēmai un pilnībā atgūt pretlikumīgi iegūto informāciju.

 

Izmeklēšanas laikā tika precizēts iegūtās informācijas saturs un apjoms. Noskaidrots, ka informācija, ko vīrietis pretlikumīgi bija ieguvis, saistīta ar komercnoslēpumu un valsts ekonomisko drošību. Noziegums tika pārtraukts savlaicīgi, jo pastāvēja risks, ka minētā ierobežotas pieejamības komercnoslēpumu saturošā informācija varētu tikt nodublēta kādā citā slēptā datu nesējā un nopludināta trešajām personām, tajā skaitā ārzemēs.

 

Pret 1964. gadā dzimušo vīrieti lūgts sākt kriminālvajāšanu par komercnoslēpumu saturošu ziņu neatļautu iegūšanu, kā arī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Kriminālprocess nodots Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai.