Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija noraida pārmetumus par vilcināšanos, pārņemot izmeklēšanu no VID Muitas policijas 2016. gada 12. maijs

Reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju saistībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes lietvedībā esošo kriminālprocesu, kuru pārņemot no VID Muitas policijas, tika konstatēta cigarešu ražošanas iekārtas pazušana, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis noraida izteiktos pārmetumus par Rīgas reģiona policijas amatpersonu bezdarbību procesa pārņemšanas brīdī.

“Uzsākot administratīvo lietvedību konkrētās lietas ietvaros, VID darbinieki procesuāli izņēma konkrētās ražošanas iekārtas, taču atstāja tās glabāšanā tā paša uzņēmuma, kurā atradās konkrētās iekārtas, pārstāvim.

Pēc tam vairāk nekā nedēļu, līdz VID izbeidza lietu un materiālus pārsūtīja Valsts policijai, minētās iekārtas netika uzraudzītas un saistībā ar tām nekādas procesuālas darbības no VID puses netika veiktas,” norāda I. Ķuzis.

“Turklāt Valsts policija līdz pat lietas materiālu saņemšanas dienai no VID Muitas policijas nebija saņēmusi nekādu informāciju par konkrēto lietu un tajā veiktajām darbībām, kas būtu normāla un nepieciešama prakse sadarbībā starp tiesībsargājošajām iestādēm” uzsver I.Ķuzis.

“Līdz ar to pašlaik nav nekāda pamata apgalvot, ka iekārtas pazudušas tikai pēc lietas materiālu pārsūtīšanas Valsts policijai – iekārtu pazušanas apstākļi šobrīd tiek izmeklēti atsevišķa kriminālprocesa ietvaros. Pārmetumi par apzinātu lietas vilcināšanu vai bezdarbību pašlaik nav pamatoti.”

Lai atsevišķi izvērtētu, vai kriminālprocesā iesaistīto Rīgas reģiona pārvaldes darbinieku un viņu tiešo priekšnieku darbības, pārņemot lietas materiālus no VID un uzsākot izmeklēšanu, bija veiktas pienācīgi un atbilstoši likumam, Valsts policijas priekšnieks iestādes Iekšējās kontroles birojam ir uzdevis veikt dienesta pārbaudi.