Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Piecpusējā (Latvijas – Lietuvas – Igaunijas – Somijas –Zviedrijas) policijas un robežsardzes iestāžu priekšnieku tikšanās Latvijā, Jūrmalā 2016. gada 22. marts

2016.gada 16.-17.martā Latvijā, Jūrmalā notika ikgadējā Baltijas valstu un arī Somijas un Zviedrijas policijas un robežsardzes priekšnieku tikšanās, kas tiek organizēta, pamatojoties uz 2015.gada 20.februārī noslēgtās piecpusējās vienošanās pamata. Sanāksme šādā formātā, kad piedalās ne tikai Baltijas valstis, bet arī Somija un Zviedrija, Latvijā tika organizēta pirmo reizi un šis sadarbības formāta paplašinājums tika augsti novērtēts no sanāksmes dalībnieku puses, jo ļauj palūkoties uz pārrobežu sadarbību un problemātiku reģionā plašākā ietvarā.


Sanāksmes pirmajā dienā – 16.martā notika viedokļu apmaiņa par piecpusējo policijas sadarbības plānu, tā īstenošanu un tuvākajām aktivitātēm; informācijas apmaiņa par organizētās noziedzības apkarošanu Baltijas jūras reģionā, jo ņemot vērā to, ka Latvija no 2017. - 2019.gadam plāno prezidēt Baltijas jūras reģiona Task Force ietvaros, notika plašākas diskusijas par nākotnes izaicinājumiem un prioritātēm; tāpat arī Lietuvas Policijas departaments iepazīstināja ar policijas reformu Lietuvā.

 

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un migrācijas krīzi Eiropā, kā dēļ uz šo sanāksmi tika aicināti arī robežsardzes iestāžu vadītāji, 17.marta darba kārtība tika veltīta diskusijām un informācijas apmaiņai par migrācijas radīto slogu policijai Eiropas Savienībā, par ko informēja Zviedrijas Policija, savukārt, Latvijas Valsts robežsardzes pārstāvis informēja par cīņu pret nelegālo imigrāciju, kā arī  Latvijas Valsts policijas pārstāvis sniedza prezentāciju par Valsts policijas amatpersonu misiju Slovēnijā, kas norisinājās no 2015.gada 9.novembra līdz 2016.gada 8.janvārim, kad 30 amatpersonas sniedza atbalstu Slovēnijas Policijai sabiedriskās kārtības nodrošināšanā un pūļa kontrolē migrācijas skartajos reģionos.

 

Sanāksmes rezultātā tika nolemts, ka arī turpmāk uz sanāksmēm tiks aicināti robežsardzes iestāžu priekšnieki, un kā nākošie 2017.gadā  policijas un robežsardzes iestāžu priekšnieku sanāksmi organizēs Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde.

 

Piecpusējā policijas priekšnieku tikšanās notiek ik gadu un to organizē viena no valstīm rotācijas kārtībā, kā ir plānots piecpusējā Rīcības plānā, kas nosaka arī kriminālpolicijas, kārtības policijas un starptautisko lietu jomas priekšnieku tikšanās vietu un laiku 2015.-2019.gadu ietvaros.