Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Naktī uz pirmdienu veikala apzagšanas brīdī aizturējām organizētu trīs personu grupu 2016. gada 18. marts

Tika veikta virkne operatīvo pasākumu, kā rezultātā sadarbībā ar Rīgas reģiona Kriminālpolicijas nodaļas un Speciālo uzdevumu bataljona policistiem 14. marta rītā izdevās aizturēt trīs cilvēku grupu, kas tajā brīdī no veikala mēģināja iznest cigaretes gandrīz 1000 eiro vērtībā.

Apsekojot nozieguma vietu, policisti konstatēja, ka zagļi izveidojuši caurumu mājas sienā, caur kuru bija plānojuši iznest seifu, cigaretes un alkoholu.

Aizturēšanas brīdī pie zagļiem tika atrasti 29 eiro, kas izņemti no kases, kā arī soma un maiss – pilni ar cigaretēm. Nozieguma vietas apskates laikā tika konstatēts, ka zagļi veikalā atstājuši vēl deviņus lielus maisus, kuros bija plānojuši iznest atlikušās cigaretes un alkoholu.

Izmeklēšanas laikā secināts, ka noziegums bijis rūpīgi izplānots un katram no aizturētajiem bijusi sava loma. Nozieguma organizators, 1963. gadā dzimis vīrietis, parūpējies par nepieciešamajiem instrumentiem un veidojis caurumu veikala sienā, tikmēr otrs vīrietis novērojis apkārtni, bet trešais parūpējies par transportu un netālu no veikala gaidījis savus līdzdalībniekus busiņā ar aizlīmētām numurzīmēm, kuru pēc tam bija plānots nodedzināt, lai slēptu pēdas.

Aizturētajiem piemērots apcietinājums un pret visiem uzsākts kriminālprocess par zādzību organizētā grupā. Par šo noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem.

Tāpat nozieguma organizatora mājas kratīšanā konstatēta neatļauta karabīnes patronu glabāšana, par ko uzsākts atsevišķs kriminālprocess.