Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Noskaidrojām personu, kura vadīja transportlīdzekli ar tajā iesprūdušu stirnu 2016. gada 4. marts

Pateicoties atsaucīgiem iedzīvotājiem, policijai izdevās noskaidrot personu, kura 27. februārī manīta vadot transportlīdzekli “Volkswagen Amarok” ar bamperī iesprūdušu stirnu. Jau ziņojām, ka minēto transportlīdzekli ar meža zvēru Pērnavas un Brīvības ielu krustojumā pagājušajā sestdienā ap pulksten 8.00 bija nofotografējusi kāda aculieciniece. Par notikušo tika uzsākta administratīvā lietvedība.

Policija noskaidrojusi vīrieti, kurš vadīja auto. Viņš paskaidroja, ka sadursme notikusi Engures pagasta Engures novadā uz autoceļa Sloka-Talsi. Vīrietis braucis Rīgas virzienā un pēkšņi uz ceļa izskrējušas vairākas stirnas. Autovadītājs jutis nelielu sadursmi. Taču pēc mirkļa paskatoties atpakaļskata spogulī, viņš redzējis, ka meža zvēri aizskrien. Vīrietis nodomājis, ka nopietna sadursme nav notikusi un visas stirnas palikušas veselas, tādēļ nepārliecinoties, ka viss ir kārtībā, un neizkāpjot no auto, turpinājis ceļu.

Taču Rīgā, pateicoties citu autovadītāju norādēm, viņš izkāpis no automašīnas un konstatējis, ka tās priekšēja bamperī iesprūdis meža zvērs. Tā kā numura zīme bija sašķiebusies, viņš to ievietoja aiz automašīnas vējstikla. Vīrietis vērsies pie apdrošinātājiem, taču policijai par negadījumu nav ziņojis, kā to pieprasa likums. Notriekto dzīvnieku viņš aizvedis uz mežu.

Valsts policija atgādina, ka par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot likumā noteikto kārtību, auto vadītājiem var piemērot sodu no 70 līdz 700 eiro. Tāpat par šādu likumpārkāpumu var tikt atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem.

Ņemot vērā, ka autovadītājs piekrita sadarboties ar policistiem, un izvērtējot viņa vainu, šoreiz piemērots mazākais iespējamais sods – 70 eiro bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšanas.

Izsakām pateicību ikvienam, kurš sniedza informāciju Valsts policijai.