Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Spriedīs, kā mazināt smagi ievainoto un bojā gājušo skaitu uz Eiropas ceļiem 2015. gada 17. aprīlis

No 21.aprīļa līdz 23.aprīlim Jūrmalā viesnīcā „Baltic Beach Hotel” notiks vairāki pasākumi, kuros Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) eksperti diskutēs par ceļu satiksmes drošības jautājumiem.

21.aprīlī norisināsies TISPOL ceļu satiksmes seminārs, kura laikā apspriedīs labās prakses piemērus ES dalībvalstu ceļu policijas praksē, kā arī noteiks turpmāko TISPOL darbības plānu un prioritāros virzienus. Ceļu satiksmes drošības seminārs ir daļa no STRIDER (Solutions to Reduce Serious Injuries and Death on European Roads) projekta, kura mērķis ir samazināt smagi ievainoto un bojā gājušo satiksmes dalībnieku skaitu uz Eiropas ceļiem.

22. un 23.aprīlī notiks Operacionālās darba grupas un TISPOL Padomes sanāksmes, kuru laikā analizēs pirmā starptautiskā ātruma kontroles maratona rezultātus un izvērtēs tā efektivitāti, kā arī sniegs priekšlikumus šādu Eiropas līmeņa pasākumu turpmākai norisei.

24 stundu maratons norisinājās 16.aprīlī un notika lielākajā daļā  Eiropas Savienības dalībvalstu. Maratona laikā policijas darbinieki īpaši intensīvi kontrolēs atļautā braukšanas ātruma ievērošanu. Ātruma kontroles maratona mērķis ir aicināt autovadītājus izvēlēties tādu braukšanas ātrumu, kas ir drošs pašiem braucējiem un pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Ceļu satiksmes drošības semināra dalībniekiem un medijiem būs iespēja aplūkot arī izstādi, kurā būs redzams Latvijas ceļu policijas tehniskais aprīkojums dažādos laika posmos līdz pat mūsdienām.

Mediju ievērībai: 21.aprīlī Jūrmalā Jūras ielā 23/25 viesnīcā „Baltic Beach Hotel”. plkst.11.00 notiks preses brīfings, kurā piedalīsies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un TISPOL prezidents Aidans Reids. Pēc preses brīfinga līdz plkst.11.50 žurnālistiem būs iespēja intervēt arī pārējos semināra dalībniekus.

 

Mediju kontaktiem:

Gunta Skrebele

Iekšlietu ministrija

Nozares komunikācijas eksperte

gunta.skrebele@iem.gov.lv

T: +371 67219363

M: +37129494943