Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija par viltotu eiro banknošu izplatīšanu aizturējusi organizētu grupu 2015. gada 11. februāris

Pērn Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki ir konstatējuši vairākus 50 eiro banknošu viltošanas gadījumus. Veicot izmeklēšanu, policija par viltotās naudas izplatīšanu Rīgā aizturējusi sešas personas.

Rīgas reģiona Kriminālpolicijas darbinieki, veicot izmeklēšanu, atklājuši, ka organizēta grupa, kuru veido seši jauni vīrieši, nodarbojas ar viltotu eiro izplatīšanu. Organizētajā grupā iesaistīto personu lomas ir strikti sadalītas – viena persona nodarbojas ar viltoto banknošu piegādi, cita persona ar izplatīšanas organizēšanu, bet vēl citi iesaistīti viltotās naudas izplatīšanā.

Izmeklēšanas laikā policijas darbinieki ir noskaidrojuši viltoto banknošu izplatīšanas shēmu. Viltotās naudas piegādātājs nodod naudu izplatīšanas organizatoram, kas pēcāk izdala naudu izplatītājiem. Visbiežāk izplatītāji tumšajā diennakts laikā ar viltotajām banknotēm norēķinājušies par taksometru sniegtajiem pakalpojumiem, par ēdienu, kas pasūtīts uz mājām, vai iegādājušies preces mazos veikalos. Norēķinoties ar viltotu 50 eiro banknoti, izplatītājs pēcāk grupas organizatoram nodod 35 eiro, savukārt pats patur atlikušo naudas summu.

Policija ir noskaidrojusi, ka organizētās grupas dalībnieki 2014. gada laikā Rīgā ir izplatījuši vairākus desmitus 50 eiro banknošu.

Par viltotas naudas izplatīšanu policija ir aizturējusi sešus vīriešus vecumā ap 20 gadiem. Šobrīd 1993. gadā dzimušajam viltotās naudas piegādes organizētājam ir piemērots ieslodzījums.

Par noziedzīgo nodarījumu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 193. panta trešās daļas par finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa viltošanu, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu vai izmantošanu. Jaunajiem vīriešiem par šādu noziegumu var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz septiņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Turpinās izmeklēšana, lai noskaidrotu iespējamos noziedzīgās grupas līdzdalībniekus un viltotās naudas izcelsmi.

Policija brīdina par viltotās naudas pazīmēm. Viltotajām 50 eiro banknotēm nav ūdenszīmes, imitētā hologramma nav iestrādāta papīrā, bet uzlīmēta atsevišķi. Banknotes krāsas ir bālas un redzamas izplūdušas pārejas. Tāpat viltoto banknošu papīrs nav reljefains un attēloto ciparu detaļas savienojas neprecīzi.

Policija atgādina, ka ikvienam būtu rūpīgi jāpievērš uzmanība un jāpārbauda saņemtās naudas banknotes.  Policija aicina vērsties policijā ikvienu, kuram ir aizdomas, ka viņa rīcībā ir nonākušas viltotas eiro banknotes vai ir kāda informācija par viltotās naudas iespējamo iegūšanas avotu.

 

Sagatavoja:

Diāna Lūkina
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014

Mob. 29372665

www.vp.gov.lv