Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija atgādina – no šodienas ziemas riepas obligātas 2014. gada 1. decembris

Valsts policija atgādina, ka sākot no 1.decembra līdz pat 1.martam, transportlīdzekļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem, laika posmā no 1.decembra līdz 1.martam visiem automobiļiem un autobusiem, kā arī to piekabēm jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Šo noteikumu neievērošanas gadījumā autovadītājam var tikt uzlikts sods 30 eiro apmērā.

Valsts policija vērš uzmanību, ka ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama. Tuvojoties aukstākam laikam, uz ceļiem veidojas ledus, kas samazina riepu saķeri ar ceļa virsmu, kā rezultātā var sākties slīdēšana. Ziemas riepas nodrošina, lai šī saķere ar brauktuves virsmu būtu pēc iespējas labāka.

Tāpat arī, svarīgi ievērot, ka drošai transportlīdzekļa vadīšanai ziemas periodā jāizvēlas laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums, kā arī autovadītājiem jāizvairās no strauju manevru veikšanas, kas var izrādīties liktenīgi.

Sagatavoja:

Ilze Jurēvica
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr.: 67075095
Mob.tālr. 27612726
ilze.jurevica@vp.gov.lv