Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

2014.gada 25.novembrī Valsts policijas koledža (turpmāk – Koledža) organizē labdarības pasākumu – vizīti uz Juglas dzīvnieku patversmi “Labās mājas”. 2014. gada 26. novembris

2014.gada 25.novembrī Valsts policijas koledža (turpmāk – Koledža) organizē labdarības pasākumu – vizīti uz Juglas dzīvnieku patversmi “Labās mājas”, kas atrodas Rīgā, Juglas ielā 18F.

Koledža novembra mēnesī savas iestādes ietvaros sludinājusi aicinājumu – brīvprātīgi atbalstīt plānoto pasākumu, kā arī, ja rodas vēlme iesaistīties plānotajā vizītē. Necerēti lielu atbalstu un ar vēlmi palīdzēt Patversmes ikdienas darbos ir izteikuši Koledžas Kadetu nodaļas kadeti (turpmāk – studenti), kuri visa mēneša garumā cītīgi ziedojuši cik nu kurš varēja atļauties, kā arī nesuši no savām mājām šajā nepateicīgajā laikā priekš Patversmes siltās segas, palagus, dvieļus u.c. vajadzīgos priekšmetus. Ņemot vērā lielo interesi par šo labdarības pasākumu – vizīti, Koledža plāno organizēt vairākās tūrēs, un pirmā vizīte notiks jau 2014.gada 25.novembrī.

Nav noslēpums, ka tuvojās sirsnīgākais gada laiks – Ziemassvētku laiks. Laiks, kad vēlme palīdzēt otram ir izteiktāka nekā visa gada griezumā. Ideja par palīdzības sniegšanu tieši dzīvniekiem radās nejauši, atceroties vērtīgo teicienu - „Suns – Cilvēka Labākais draugs”, kā arī lieki piebilst, ka Valsts policijas darbā efektīvākais noziegumu izmeklēšanai tiek izmantots tieši suns.

Vizītes laikā Koledžas studenti tiks iepazīstināti ar Patversmes ikdienu, tiks iesaistīti ikdienas darbos, centīsies dot dzīvniekiem siltumu un prieku, pastaigas laikā, kā arī iespējams kāds sastaps savu „Labāko draugu” un kļūs par tā saimnieku.

Juglas dzīvnieku patversme „Labās mājas” durvis ir vērusi 2012.gada janvārī.  Patversmē ikdienā uzturas vidēji 70 suņi un 60 kaķi un drošumā, siltumā un pilniem punčiem gaida savus saimniekus – iepriekšējos vai jaunos. Tās ir labas mājas, kas dzīvniekiem sniedz otro iespēju atkal kļūt par mīlētiem un lolotiem savā jaunajā ģimenē.

Dzīvnieki patversmē "Labās mājas" dzīvo tik ilgi, kamēr viņiem tiek atrasti labi un gādīgi saimnieki. Dažu suņu un kaķu uzturēšanās laiks patversmē ir pāris nedēļas, dažiem pat vairāki gadi. Patversmes politika ir - laimīgs būs ne tas dzīvnieks, kurš iziet pa patversmes durvīm, bet tas, kurš ne pie kādiem apstākļiem nekad vairs nenonāks uz ielas vai atpakaļ patversmē. 2013.gadā, pateicoties „Labajām mājām”, 245 suņiem un 312 kaķiem, tika dota iespēja iepazīt māju sajūtu un saimnieka mīlestību un kuri gada laikā gardu muti bija notiesājuši aptuveni 9000 kg sausās suņu barības, 1400 kg kaķu barības. 2014.gadā līdz novembra mēnesim jau ir uzņemti patversmē 273 kaķi un 345 suņi.

Viena suņa uzturēšana „Labajās mājās” dienā izmaksā 4 EUR, viena kaķa uzturēšana – 1,50 EUR. Patversme savas darbības nodrošināšanai nesaņem pašvaldības vai valsts finansējumu, tāpēc visa darbība notiek pateicoties sabiedrības atbalstam, un nelielai saimnieciskai darbībai. No dzīvnieka uzņemšanas brīža biedrība ir atbildīga par visu patversmes izmaksu segšanu. Iespēju robežās „Labās mājas” palīdz arī tiem maznodrošinātajiem un vientuļajiem cilvēkiem, kuri nodrošina sava dzīvnieka primārās vajadzības, bet nespēj segt dzīvnieka sterilizācijas un lielākus ārstniecības izdevumus.

Vairāk par Juglas dzīvnieku patversmi "Labās mājas", aktivitātēm var uzzināt www.patversme.lv, kā arī facebook.com/patversme; twitter.com/patversme un draugiem.lv/patversme

Informējam, ja kādam ir radusies vēlme atbalstīt pasākumu un iespējams pievienoties Koledžai nākamajās vizītēs, lūdzam sazināties ar Valsts policijas koledžas direktora palīdzi Tatjanu Varšu pa telefonu 29452292 vai e-pastu

 „Iespējams, pieradināts dzīvnieks ir vienīgā būtne uz pasaules, kas TEVI MĪL vairāk nekā Tu pats sevi”.