Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Kārsavas novadā uzieta kandžas ražotne, kura pirms neilga laika bija likvidēta Kārsavas pilsētā 2014. gada 19. novembris

Veicot dažādus operatīvus un izmeklēšanas pasākumus nelikumīga alkohola apkarošanas jomā, Ludzas iecirkņa policijas darbinieki Kārsavas novadā atklāja jaudīgu kandžas rūpnīcu, kuru pirms neilga laika viņi bija likvidējuši Kārsavā.

Veicot izmeklēšanu agrāk uzsākta kriminālprocesa ietvaros un realizējot operatīvo informāciju, Ludzas iecirkņa policijas darbinieki sadarbībā ar Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes darbiniekiem, veica sankcionēto kratīšanu kādā privātmājā Salnavas pagastā. Kratīšanas rezultātā policijas rīcībā esošā informācija apstiprinājās – privāta sektora teritorijā tika atklāta apjomīga pašbrūvētas dziras izgatavošanas vieta. Minētajā vietā likumsargiem izdevās izņemt 1 500 litrus brāgas, 30 litrus gatavās produkcijas kandžas, kā arī divas alkohola izgatavošanai nepieciešamās ierīces u.c. Sakarā ar minēto pret 1976.gadā dzimušu vīrieti uzsākts kriminālprocess.

Jāpiebilst, ka kratīšanas gaitā policistiem šajā privātajā sektorā izdevās atrast  ne tikai lielu daudzumu nelikumīga alkohola, bet arī šķūnītī izveidoto pazemes bunkuri (pagrabu), kurš bija aprīkots ar kanalizāciju un elektrību. Pēc policistu domām, šī pazemes būve bija paredzēta slēptai alkohola pagatavošanai.

Jāpiebilst arī tas, ka šī vīrieša nelikumīgā alkohola ražotne šī gada augustā tika atklāta un likvidēta Kārsavā. Toreiz, 13.augustā, policija ziņoja ka, veicot izmeklēšanu kriminālprocesā, kas bija uzsākts saistībā ar nelikumīgā alkohola izgatavošanu, pārbaudīja kādu privātu sektoru Kārsavā, kurā konstatēja jaudīgu kandžas rūpnīcu. Sankcionētas kratīšanas rezultātā minētajā vietā tika izņemti 190 litri kandžas, gandrīz 1 000 litri brāgas, 200 kilogrami cukura, ap 30 kilogramiem rauga, kā arī alkohola izgatavošanas ierīce. Saistībā ar šo policija pārbauda 1976.gadā dzimušu saimnieku. Gatavā produkcija tālāk tika realizēta tuvākas apkārtnes točkās.