Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Viltus sociālie darbinieki apkrāpj sirmgalvi 2012. gada 09. augusts

 Policija noskaidro lietas apstākļus un iesaistītās personas uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, bet iedzīvotājus mudina būt piesardzīgiem komunikācijā ar šādiem ,,nelūgtiem viesiem’’, kuri pēkšņi un negaidot ierodas dzīvesvietā.

Īstus sociālos darbiniekus no viltvāržiem atšķir:

+ Sociālā dienesta darbinieki gandrīz vienmēr iepriekš brīdina par ierašanos dzīvesvietā un vienojas par piemērotu vizītes laiku. Ierasti viņi strādā divatā.

+ Sociālā dienesta darbinieki var uzrādīt identifikācijas kartes, uz kurām ir gan darbinieka personas dati, gan foto, gan amata nosaukums. Šādai apliecībai obligāti ir jābūt līdzi, dodoties pie ļaudīm uz mājām.

Ja mājās ierodas aizdomīgi cilvēki, kas uzdodas par sociālajiem darbiniekiem, par kuru patiesajiem nodomiem rodas šaubas, var droši jautāt, kāds ir viņa vārds, zvanīt uz tuvāko sociālo dienestu vai pašvaldības iestādi un pārbaudīt, vai šis cilvēks tiešām strādā konkrētajā struktūrā. Var pajautāt arī iemeslu, kādēļ tieši tagad viņš ieradies.

Iespējams, ka viltnieki pirms došanās sirojumos rūpīgi ievāc sev aktuālo informāciju par kādu cilvēku, tādēļ ļoti būtiski ir nesniegt nepazīstamiem cilvēkiem nekādas ziņas par sevi un citiem.

Aicinām atcerēties arī to, ka lieka piesardzība bieži izrādās gudrāka izvēle nekā akla uzticēšanās, un ar sociālo darbu saistītās iestādēs strādājošie šādu iedzīvotāju piesardzību ļaunā neņems.

 

Informāciju sagatavoja:
Signe Šteinberga
VP Kurzemes RP Vecākā speciāliste
sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos
tālrunis: 63404607
e-pasts: signe.steinberga@kurzeme.vp.gov.lv