Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija aicina bērnus un viņu vecākus nepiemirst par drošību 2011. gada 22. marts

2011.gada 22. martā

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Valsts policija aicina bērnus un viņu vecākus nepiemirst par drošību

Tuvojas siltais laiks un sākušās skolēnu brīvdienas, tāpēc Valsts policija atgādina  bērniem un jauniešiem, kā arī viņu vecākiem  dažus vienkāršus, bet svarīgus drošības nosacījumus.

Siltais laiks ielas atbrīvo no sniega un tajās arvien biežāk parādās skrituļslidotāji, velosipēdisti un motorolleru vadītāji, kā rezultātā biežāk ceļu satiksmes negadījumos cieš bērni, kuri nepamana tuvojošos transporta līdzekli.

Policija aicina gan  transporta līdzekļu un velosipēdu vadītājus, gan arī  pašus jauniešus būt īpaši uzmanīgiem un vērīgiem, lai maksimāli izvairītos no dažādiem negadījumiem, kuros cieš  bērni un jaunieši.

Spēlēties un rotaļāties vilina ne tikai parki, pagalmi, bet arī pērnās zāles aizaugušas pļavas un grāvmalas. Bērni šādās vietās biežāk gūst dažādas traumas, bet aizdedzināts pērnās zāles klājiens var draudēt ar apdegumiem. Šajā situācijā aicinām bērnu vecākus un pedagogus  atgādināt bērniem par  riskiem, kas saistīti ar šādām vietām.

Būtiski bērniem atgādināt arī par  kūstošā ledus bīstamību. Bērnu interesi izraisa upes, dīķi un citas ūdenstilpnes, kuru ledus kūst un kļūst plānāks, bet līdz ar to arī  ļoti bīstams slidošanai, spēlēm, rotaļām un vienkārši iešanai pāri pa taisnāko ceļu uz pretējo krastu.

Skolēnu brīvdienās, kad bērni bieži vien paliek vieni paši mājās, vecākiem nepieciešams rūpīgi  pārrunāt ar bērnu drošības jautājumus: gan par gāzes, elektroierīču lietošanu, gan par attieksmi pret svešiniekiem, kuri zvana vai klauvē pie dzīvokļa durvīm un uzdodas par ģimenes draugiem vai picas piegādātājiem.

Valsts policija uzsver, ka policijas darbinieku darbs ir cieši saistīts ar skolotāju, vecāku un sabiedrības atsaucību un atbildību bērnu un jauniešu informēšanā.

Atgādinām, ka  plašu informāciju par dažādiem bērnu un jauniešu drošības jautājumiem var atrast Valsts policijas mājas lapā jauniešiem www.sargi-sevi.lv

Sagatavoja:

Zane Maskaļonoka

Valsts policijas

Preses un sabiedrisko attiecību biroja

vecākā inspektore

67075014; 29374566

Zane.maskalonoka@vp.gov.lv