Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizdomās par zādzībām aizturēti divi jaunieši 2011. gada 09. februāris

2011.gada 9.februārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

 

Aizdomās par zādzībām aizturēti divi jaunieši

Policija jau informēja, ka 7. februārī 14:45 Alūksnes iecirknī saņemta informācija, ka Torņa ielā notikusi divu automašīnu sadursme, pēc kuras a/m AUDI 80 vadītājs ir atstājis notikuma vietu.

Reaģējot uz saņemto informāciju, Alūksnes iecirkņa darbinieki nekavējoties uzsākuši automašīnas meklēšanas pasākumus un drīz vien minētā automašīna atrasta pamesta pilsētas nomalē. Pēc pēdām sniegā policija izsekojusi virzienam, kurā devies automašīnas vadītājs un pēc vairākām stundām daudzdzīvokļu māju rajonā savā dzīvesvietā aizturēts 1992. gadā dzimis agrāk tiesāts Alūksnes iedzīvotājs.

Konstatēts, ka avārijā iesaistītā automašīna AUDI 80 ir pieteikta kā zagta un atrodas meklēšanā. Aizdomās par zādzības izdarīšanu aizturēts vēl viens 1992. gadā dzimis Alūksnes iedzīvotājs. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 2. daļas Par zādzību, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Aizturētās personas atzinušas savu līdzdalību sešu automašīnu zādzībās. 2011. gada janvāra un februāra mēnešos Balvos nozagtas divas automašīnas, Siguldā viena, Alūksnē divas un Valmierā viena. Jaunieši zaguši automašīnas, kas nav aprīkotas ar signalizāciju un nozagtās automašīnas izmantojuši citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, pārvietojoties ar tām no vienas pilsētas uz otru. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka viņi apzaguši vēl vairākas automašīnas un veikuši citas zādzības dažādās vietās visā Latvijā. Tiek pārbaudīta aizdomās turamo personu saistība ar vēl citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Personas aizturētas uz 48 stundām kriminālprocesa 264. panta kārtībā un tiek lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu abiem aizdomas turamajiem.

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326
28653999