Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Starptautiska konference 2010. gada 1. decembris

2010.gada 1.decembrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Starptautiska konference

Šodien Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskā fakultāte kopā ar Latvijas Zinātņu akadēmijas Baltijas stratēģisko pētījumu centru, Mykolas Romeris universitāti, Valsts policijas Galvenā kriminālpolicijas pārvaldi un Zviedrijas Drošības un politikas attīstības institūtu rīko starptautisku konferenci – „Organizētā noziedzība un noziedzīgās organizācijas: teorētiskās un organizatoriski taktiskās problēmas. Pašreizējais fenomens un attīstības tendences”. 2009. gada 16.septembrī un 2010. 8. aprīlī RSU kopā ar sadarbības partneriem rīkoja konferenci par drošības krīzi un tās nostiprināšanas problēmām, kā drošības nostiprināšanu krīzes apstākļos: jauniem izaicinājumiem un netradicionālām pieejām. Pašreizējā laika periodā situācija drošības jomā ir mainījusies, krīzes sociāli ekonomiskās, politiskās un tiesiskās sekas ir transformējušās. Konferences rīkošanas aktualitāte ir saistīta ar to, ka pašreizējajos apstākļos, pirmkārt, zināmā mērā pieaug organizēto kriminālo struktūru ietekme. Globalizācijas, kā arī krīzes apstākļos, zināmā mērā, eskalējās organizētās noziedzības fenomens. Organizētās kriminālās struktūras apgūst jaunas saimnieciskās un sociālo aktivitāšu jomas, paplašina savu ietekmi reģionos un novados, intensīvi attīsta transnacionālos sakarus un darbību. Kā specifisks uzņēmums un krimināli sociāla realitāte veidojās un darbojās noziedzīgas organizācijas. Tajā pašā laikā noziedzīga organizācija kā krimināltiesiska kategorija spēkā esošajos tiesiskajos aktos nav apzināta un ietverta. Kriminālo aktivitāšu izpausmes jūtami atpaliek no tiesiskās regulācijas iespējām. Konferences gaitā tiek plānots apspriest:

•                 Organizētās noziedzības pašreizējās evolūcijas tendences Baltijas jūras reģiona valstīs;

•                 Organizētās noziedzības un noziedzīgo organizāciju būtību un to fiksācijas kritērijus;

•                 Organizēto noziedzīgo organizāciju darbības novēršanas un apkarošanas tiesiskās regulācijas pieredzi;

•                 Organizatoriskos un operatīvi taktiskos pasākumus organizētās noziedzības un noziedzīgo organizāciju darbības pārtraukšanā un apkarošanā. Minētās un citas problēmas tiks skatītas un analizētas, kā arī tiks meklēti to risinājumi starptautiskās konferences ietvaros.

Konferences darbā piedalās speciālisti un eksperti drošības un noziedzības novēršanas un apkarošanas jautājumos no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas Federācijas, Zviedrijas un Latvijas.

Konferencē piedalās VP priekšnieks ģenerālis Valdis Voins, VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Rauls Kviesītis, VP GKrPP Starptautiskās sadarbības biroja priekšnieks Edgars Strautmanis, VP GKrPP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes priekšnieks Uģis Araks, VP GKrPP Ekonomiskās policijas pārvaldes priekšnieks Gatis Gudermanis, Rīgas Stradiņa universitātes doktora studiju programmas “Juridiskās zinātnes” doktorants, VP priekšnieka vietnieks Artis Velšs un VP koledžas direktors, Rīgas Stradiņa universitātes doktora studiju programmas “Juridiskās zinātnes” doktorants  Aigars Evardsons.