Visas aktualitātes Pilnā versija

Par narkotisko vielu realizāciju aizturējām četru personu grupu 2019. gada 20. decembris

Šo trešdien, 18. decembrī, Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa darbinieki kopā ar kolēģiem, veicot operatīvās izmeklēšanas darbības, aizturēja četrus vīriešus par narkotisko vielu realizāciju personu grupā. Trijiem no aizturētajiem vīriešiem tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Valsts policijā tika saņemta informācija par vairākām personām, kuras, iespējams, realizē narkotiskās vielas. Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa darbinieki sadarbībā ar kolēģiem no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas un Kārtības policijas pārvaldēm, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja un Valsts ieņēmuma dienesta, pārbaudot informāciju, konstatēja tās patiesumu – Aizkrauklē tika aizturēti četri vīrieši un pie viņiem atrastas narkotiskās vielas. Veicot minēto personu pārbaudi un kratīšanas viņu dzīvesvietās un automašīnās, likumsargi izņēma 17,7 gramus amfetamīna, svarus, atsavināja nereģistrētu gāzes pistoli un automašīnu.

Aizturētie vīrieši dzimuši 1975., 1990., 1991. un 1997. gadā. 1975. gadā dzimušais vīrietis iepriekš nonācis policijas redzeslokā par narkotisko vielu apriti un mantiskiem noziegumiem, savukārt 1991. un 1997. gadā dzimušie iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253./1 panta otrās daļas – par narkotisko vielu neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Šodien, 20. decembrī, tiesa trijiem no aizturētajiem vīriešiem piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, savukārt ceturtajam – ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.