Visas aktualitātes Pilnā versija

Policisti Ķekavas novadā atsavina 2400 litru nelegālās dīzeļdegvielas 2019. gada 4. oktobris

Vakar, 3. oktobrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirkņa policisti saņēma informāciju par to, ka vienā no Ķekavas novada privātmājām tiek uzglabāta nelegālā dīzeļdegviela.

Baložu iecirkņa policisti neatliekamības kārtībā veica apskati privātmājas teritorijā. Pie mājas tika konstatētas trīs tvertnes, kurās kopumā atradās aptuveni 2400 litru dīzeļdegvielas, kā arī sūknis un skaitītājs (skat. foto). Jāatzīmē, ka 1960. gadā dzimušais mājas saimnieks policistiem nevarēja uzrādīt dokumentus, kas apliecinātu degvielas izcelsmi.

Ņemot vērā, ka policijai ir pamats uzskatīt, ka šī degviela ir nelegāla un, iespējams, ir glabāta pārdošanai, tā tika atsavināta. Tāpat atsavināts arī sūknis un skaitītājs.

Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 panta – par akcīzes preču aprites noteikumu pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu fiziskajām personām uzliek naudas sodu no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām — no 70 līdz 7100 eiro, konfiscējot šīs preces un to pārvadāšanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez konfiskācijas.

Degvielai ir nozīmēta ekspertīze, un tā tiks nodota glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.