Visas aktualitātes Pilnā versija

Par 23 Rīgas dzīvokļu apzagšanu aizturēts vīrietis; lieta nodota kriminālvajāšanas uzsākšanai 2018. gada 13. decembris

Šogad Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti ir aizturējuši vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par 23 dzīvokļu apzagšanu Rīgas mikrorajonos. Vīrietis bija rīkojies pēc vienotas shēmas, iekļūstot mājokļos pa balkoniem. 11. decembrī policija pabeidza šajā lietā izmeklēšanu un to nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Valsts policija atgādina par izplatītākajām kļūdām, ko pieļauj apzagto mājokļu saimnieki.

Valsts policija bija saņēmusi informāciju par virkni zādzību no dzīvokļiem, kas izdarītas laika posmā no 2018. gada jūnija līdz augustam pēc līdzīgas shēmas. Kamēr mājokļu saimnieki nebija mājās, vīrietis ierāpās balkonos, ar speciālu stikla griezēju izgrieza caurumu balkona durvīs, tās attaisīja un iekļuva dzīvokļos. Vīrietis paņēma vērtīgas un viegli aiznesamas mantas, galvenokārt naudu un elektronikas preces, un caur balkonu dzīvokļus atstāja. Noziegumi bija izdarīti Juglā, Teikā un Rīgas centra tuvumā.

Izmeklēšanas laikā tika iegūta operatīvā informācija par personu, kura varētu būt izdarījusi šos noziegumus.

Uzsākto kriminālprocesu izmeklēšanu pārņēma Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes (VP RRP KrPP) 2. biroja 2. nodaļa. Par zādzībām no dzīvokļiem un mantas bojāšanu uzsāktie procesi tika apvienoti vienā lietvedībā.

Noskaidrojuši aizdomās turētā 1983. gadā dzimušā vīrieša atrašanās vietu, VP RRP KrPP 2. biroja 2. nodaļas policisti sadarbībā ar VP RRP KrPP 2. biroja 4. nodaļas policistiem viņu aizturēja. Jāpiemin, ka aizturētais vīrietis jau iepriekš bija sodīts par zādzībām no mājokļiem un noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Noskaidrots, ka nozagtās mantas vīrietis galvenokārt pārdevis individuāliem uzpircējiem un lombardiem. Daļu no nozagtajām mantām policisti ir atguvuši.

11. decembrī policija pabeidza izmeklēšanu šajā lietā un nodeva kriminālprocesu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Aizturētais vīrietis šobrīd atrodas apcietinājumā, ko viņam kā drošības līdzekli ir piemērojusi tiesa.

Lai pasargātu sevi no mājokļa apzagšanas, Valsts policija aicina uzstādīt signalizāciju un dodoties prom, to vienmēr ieslēgt. Neatsakiet apsardzes darbinieku ierašanos gadījumos, kad sākusi strādāt signalizācija! Dažkārt mājokļu saimnieki domā, ka tā ir viltus trauksme un mājoklī, piemēram, atstāts vaļā logs. Tikai vēlāk izrādījies, ka pa to laiku mājoklī ir paviesojušies zagļi.

Ja mājoklī ierīkota videonovērošana, jārūpējas, lai tās būtu tehniskā kārtībā un vienmēr darbotos. Savukārt seifs ir jāpieskrūvē pie sienas vai grīdas. Ar speciālo līmi piestiprinātu seifu, kas nav pieskrūvēts, garnadži ātri noraus. Arī ikdienā glabājiet seifā vērtīgās mantas!

Vienmēr aizslēdziet durvis un neturiet vērtīgās mantas priekšnamā! Garnadži mēdz pārbaudīt, kuras durvis nav aizslēgtas un šos mājokļus “apciemot”, kamēr saimnieki guļ.

Pamanot aizdomīgas personas ložņājot gar savu vai kaimiņa mājokli, nekavējoties jāzvana Valsts policijai pa tālruņa numuru 110!

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)