Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Izvērtē pirms ieguldi finanšu līdzekļus apšaubāmās interneta platformās! 2018. gada 10. augusts

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa atkārtoti informē iedzīvotājus par telefona zvaniem, kuros personas aicina investēt savus finanšu līdzekļus apšaubāmās virtuālās interneta platformās. Policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, saņemot telefona zvanus no nezināmām personām, kas stādās priekšā kā dažādu uzņēmumu finanšu brokeri vai kā dažādu cita aroda "finanšu speciālisti". Pēdējās nedēļas laikā policijā vērsušās vairākas personas, kuras ir saņēmušas šāda veida zvanus.

Minētie "finanšu speciālisti" pārliecina cilvēkus uzsākt investīciju darbības, piedāvājot palīdzību visā procesā, izmantojot dažādas Latvijas Republikā nereģistrētās virtuālas interneta platformas, kuru nosaukumā tiek izmantoti tādi vārdi, kā:
• ***gfbroker.***;
• ***alegramarkets.***;
• ***market-invest.***;
• ***maximarkets.***;
• ***mmglobal.***;
• ***everest.***;
• ***gmoption.*** u.c.

Šie "finanšu speciālisti" aicina personas izveidot norēķina kontus virtuālās interneta platformās, lai varētu uzsākt investīciju ieguldīšanu. Rezultātā vairākos maksājumos tiek pārskaitītas dažādas naudas summas. Turpinot komunikāciju ar iepriekš minētajiem "finanšu speciālistiem" – krāpniekiem – pēc viņu ieteikumiem personas turpina veikt dažādas finanšu darbības – pērkot un pārdodot akcijas, kā arī veic citas finanšu aktivitātes, kas kopumā rada iespaidu, ka persona no šādām darbībām gūst peļņu.

Personas, kuras veic zvanus, runā krievu valodā, izmantojot telefona numurus, kas reģistrēti dažādās valstīs, piemēram, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Portugālē, Itālijā, Austrijā, Francijā, Beļģijā, Anglijā, Vācijā, Rumānijā, Nīderlandē un citās valstīs.

Nav izslēgts, ka šādu naudas izkrāpšanas shēmu īsteno organizēta personu grupa no ārvalstīm. Noskaidrots, ka šādi zvani veikti ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs, tāpēc personām, pirms pieņemt lēmumu par finanšu līdzekļu ieguldīšanu, būtu jāpārliecinās vai minētais uzņēmums ir reģistrēts Latvijā, kā arī jāpārliecinās par to darbības veidiem un jāpārbauda cita veida informācija, kas liecina par uzņēmuma darbspēju.

Policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un apdomīgiem, komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem. Valsts policija atgādina, ka nevienam nevajadzētu izpaust savus personas un elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datus, tādējādi izvairoties no riska kļūt par krāpniecības upuriem.