Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Čiekurkalnā uzieta nelikumīgas dīzeļdegvielas uzglabāšanas stacija – izņemts gandrīz 40 tonnu dīzeļdegvielas 2018. gada 24. jūlijs

Pagājušās nedēļas izskaņā Valsts policija veica kratīšanu angāros Rīgā, Čiekurkalnā, kur uzgāja profesionāli izveidotu naftas produktu uzglabāšanas staciju. Trīs angāros atradās ap pussimts naftas produktu uzglabāšanai paredzētu tvertņu, kas bija savienotas ar cauruļvadu sistēmu, nodrošinot ērtu un ātru nelegālās preces uzpildīšanu. Kopumā tika izņemts 39 tonnas un 680 litru nelegālās dīzeļdegvielas.

Valsts policija bija saņēmusi informāciju par iespējamu dīzeļdegvielas nelikumīgu apriti garāžās Rīgā, Čiekurkalnā. Policisti, pārbaudījuši saņemto informāciju, uzsāka kriminālprocesu.

Naktī uz sestdienu, 21. jūliju, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas amatpersonas kopā ar Speciālo uzdevumu bataljona policistiem ieradās šajā adresē, lai veiktu sankcionēto kratīšanu.

Uzlaužot durvis, policisti iekļuva nelikumīgā dīzeļdegvielas uzglabāšanas stacijā, kas bija profesionāli aprīkota nelegālās preces tūlītējai realizācijai. Proti, kopumā trīs angāros atradās 52 naftas produktu uzglabāšanai paredzētas tvertnes, kas bija savstarpēji saistītas ar cauruļvadu sistēmu, lai nelegālo produkciju varētu ātri un ērti nodot realizācijai.

Kopumā kratīšanas laikā likumsargi atsavināja 39 tonnas un 680 litru naftas produktu. To paraugi tika nodoti ekspertīzes veikšanai. Sākotnējā ekspertīze liecina, ka atsavinātā prece ir dīzeļdegviela.

Šobrīd saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 220.1 panta pirmās daļas – par naftas produktu nelikumīgu uzglabāšanu vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Jāpiemin, ka pēc tam, kad Valsts ieņēmumu dienests būs aprēķinājis tautsaimniecībai nodarīto kaitējumu, kriminālprocess, iespējams, tiks pārkvalificēts pēc panta par naftas produktu uzglabāšanu vai realizāciju lielos apmēros, par ko paredzēts bargāks sods.

Šobrīd turpinās pirmstiesas izmeklēšana, tiek apzinātas ar noziedzīgo nodarījumu saistītās personas un vākti papildus pierādījumi.

Atsavinātās akcīzes preces ir nodotas Nodrošinājuma valsts aģentūrai un pēc ekspertīzes rezultātu saņemšanas tiks lemts par to iznīcināšanu.

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.