Visas aktualitātes Pilnā versija

Nedēļas laikā konstatēti trīs maluzvejniecības gadījumi, nodarot videi vairāk nekā desmit tūkstošu eiro lielu zaudējumu 2017. gada 6. novembris

Laika posmā no 30.oktobra līdz 3.novembrim Valsts policija Ventas rumbā un Daugavā kārtējo reizi aizturēja vairākus maluzvejniekus. Personas nelikumīgi bija nozvejojušas vairākus nēģus, lašus, zandartus, divas meža vimbas un vienu līdaku. Saistībā ar notikušo Valsts policijā uzsākti vairāki kriminālprocesi.

Vakar, 2.oktobrī, Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki sadarbībā ar Kuldīgas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbiniekiem un Valsts vides dienestu veica profilaktiskos pasākumus maluzvejniecības apkarošanai Ventas rumbā. Tās laikā ap pulksten vieniem naktī rumbā tika konstatēts murds, kurā atradās vairāki simti nēģu. Kopā nelikumīgi tika nozvejoti 343 nēģi, tādējādi nodarot videi 8256 eiro lielu zaudējumu.

Tāpat Salaspils novadā tika konstatēti divi atsevišķi maluzvejniecības gadījumi.

Pirmajā gadījumā Salaspils novadā Daugavā pie Rīgas HES tika konstatēts tīkls ar nelikumīgi nozvejotiem 12 lašiem un divām meža vimbām. Tonakt divas personas iebraukušas Daugavā ar laivu, ievietojušas tīklu ūdenī, kā rezultātā iegūstot nelikumīgu lomu. Pašreiz tiek skaidrots kopējais videi nodarītais kaitējums, taču pagaidām tas lēšams aptuveni 5 000 eiro apmērā. Savukārt otrajā gadījumā kāds vīrietis, ģērbies hidrokostīmā un izmantojot harpūnu, nelikumīgi nozvejojis vienu līdaku un 24 zandartus. Kopējais videi nodarītais kaitējuma apmērs ir aptuveni 2 500 eiro.

Visos gadījumos likumsargi aizturēja personas, kuras nodarbojās ar nelikumīgu zivju zvejošanu.

Gadījumā, kad aizturēta viena persona, uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 110.panta otrās daļas - par zivju vai ūdensdzīvnieku ķeršanu vai citādu iegūšanu bez attiecīgas atļaujas, aizliegtā laikā vai aizliegtās vietās, vai ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem (patvaļīga iegūšana), ja ar to radīts būtisks kaitējums. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Savukārt, gadījumos, kad aizturētas vairākas personas, uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 110.panta 21. daļas – par zivju vai ūdensdzīvnieku ķeršanu vai citādu iegūšanu bez attiecīgas atļaujas, aizliegtā laikā vai aizliegtās vietās, vai ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem (patvaļīga iegūšana), ja ar to radīts būtisks kaitējums un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējās vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

*VP foto no notikumu vietām.