Visas aktualitātes Pilnā versija

Baltā spieķa diena – autovadītāj, esi vērīgs un dod priekšroku! 2017. gada 13. oktobris

Šodien, 13.oktobrī, Rīgā tiks atzīmēta Starptautiskā Baltā spieķa diena, kuras mērķis ir atgādināt iedzīvotājiem par baltā spieķa nozīmi neredzīgo cilvēku dzīvē. Šajā dienā paredzēts atkārtoti atgādināt transportlīdzekļu vadītājiem par priekšrokas došanu šiem gājējiem, tādējādi nodrošinot viņu ikdienas gaitas drošākas un mierīgākas. Valsts policija ceļu satiksmes dalībniekus aicina būt vērīgiem un saprotošiem, kā arī atcerēties par gājējiem ar balto spieķi un to nozīmi ceļu satiksmē.

Ikdienā ceļu satiksmē piedalās arī neredzīgie cilvēki, kuriem konkrētā maršruta veikšana sagādā lielākas rūpes, īpaši brīžos, kad nepieciešams šķērsot kādu ceļa posmu. Tāpēc, autovadītāj, ieraugot gājēju ar horizontāli paceltu baltu spieķi, jebkurā gadījumā, arī ceļa posmos, kur nav gājēju pārejas, apstājies un palaid neredzīgo gājēju!

Diemžēl ne visi satiksmes dalībnieki ir informēti par baltā spieķa nozīmi ceļu satiksmē, tāpēc šodien Rīgas reģiona ceļu policija sadarbībā ar RVNB "Redzi mani" rīko akciju, kuras laikā tiks atgādināts par gājējiem ar balto spieķi.

No pulksten 13.30 līdz 14.00 akcija norisināsies Mārupes un Tukuma ielas krustojuma apkārtnē, savukārt no pulksten 14.30 līdz 15.00 Elizabetes ielas un Ernesta Birznieka-Upīša ielas krustojuma apkārtnē.

Valsts policija atgādina, ka baltais spieķis ir vienīgā un vispāratzītā neredzīgo un vājredzīgo cilvēku pazīšanas zīme visā pasaulē. Ar spieķa palīdzību neredzīgais cilvēks spēj patstāvīgi pārvietoties un kļūt par ceļa satiksmes dalībnieku.

Starptautiskā Baltā spieķa diena tiek atzīmēta kopš 1980.gada 15.oktobra, savukārt Latvijā to atzīmē jau kopš 1991. gada.