Visas aktualitātes Pilnā versija

Valsts policija nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret diviem maksātnespējas administratoriem 2017. gada 2. oktobris

Valsts policijas (VP) Ekomomisko noziegumu apkarošanas pārvalde šonedēļ nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai šī gada februārī uzsākto kriminālprocesu vienā no tā saucamajām “maksātnespējas administratoru lietām”.

Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu un uzskata, ka ir savākti pietiekami pierādījumi apsūdzības celšanai pret diviem maksātnespējas administratoriem. Attiecīgi VP ir ierosinājusi prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret jūnijā apcietināto Nauri Durevski, kurš tiek turēts aizdomās par kukuļa izspiešanas mēģinājumu. Izmeklēšanas gaitā par aizdomās turēto tika atzīts vēl viens makātnespejas administrators – 1980.gadā dzimis vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par darba pienākumu nolaidīgu pildīšanu.

Par Naura Durevska izdarīto pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz vienpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt par darba pienākumu nolaidīgu pildīšanu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.