Visas aktualitātes Pilnā versija

Konferencē Jūrmalā veicinās kibernoziegumu apkarošanu 2015. gada 24. marts

Rīga, 2015.gada 24.marts. No 25.marta līdz 27.martam, Jūrmalā, notiks Eiropas Policijas akadēmijas (CEPOL) konference „Kibernoziegumi – stratēģiskais līmenis”. Konferences mērķis ir veicināt sadarbību un saskaņot izmeklēšanas metodes starp tiesību aizsardzības iestādēm ES dalībvalstīs, kā arī uzlabot publisko privāto partnerību un sadarbību cīņai pret kibernoziegumiem ar Austrumu partnerības valstīm un kandidātvalstīm.

Konferencē spriedīs par ES politikas plānošanu kibernoziedzības apkarošanas jomā un ES dalībvalstu operatīvo sadarbību, tajā skaitā ar trešajām valstīm, kā arī sadarbības perspektīvām ar privātajiem partneriem gan kibernoziedzības apkarošanas, gan apdraudējumu novēršanās jomās. Tāpat konferencē izvērtēs pastāvošās sadarbības problēmas, kas saistītas gan ar valstu dažādo tiesisko regulējumu, gan ar policijas atbildīgo dienestu tehnisko un augsti kvalificēta personāla nodrošinājumu. Konferences mērķauditorija – ES valstu policijas kibernoziedzības apkarošanas nodaļu priekšnieki.

Īpašu uzmanību konferences dalībnieki pievērsīs sadarbībai ar Austrumu partnerības valstu tiesībsargājošām iestādēm kibernoziegumu atklāšanā un prevencijā. Konferencē diskutēs par problēmjautājumiem un grūtībām, kas traucē sekmīgi izmeklēt noziedzīgus nodarījumus, kuros iesaistītas organizētās noziedzīgās grupas.

Konferencē piedalīsies 83 eksperti no ES dalībvalstīm, pārstāvji no Eiropas Komisijas, Eiropas Savienības Padomes Ģenerālsekretariāta, Eiropola un CEPOL, pārstāvji no Austrumu partnerības valstīm (Azerbaidžānas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas), Turcijas, ASV un privāto partneru uzņēmumiem.

Mediju ievērībai: 25.martā no plkst.9.15 līdz 10.00 foto un video iespēja pasākuma atklāšanas laikā. Ap plkst. 10:00 iespēja intervijai ar iekšlietu ministru R.Kozlovski, Valsts policijas priekšnieku I.Ķuzi un CEPOL direktoru Dr. F.Banfi.

Mediju programma:

https://eu2015.lv/images/Kalendars/IeM/25032015_Cepol_Media_programme_1803.pdf

 

Pasākums norisināsies viesnīcā Baltic Beach Hotel, Jūrmalā.