Visas aktualitātes Pilnā versija

Jau trīspadsmito gadu jaunieši izrāda patiesu interesi par policistu darbu 2014. gada 13. februāris

Šogad vairāk nekā 350 jaunieši iepazinās ar Valsts policijas darbinieku pienākumiem, darba apstākļiem un ikdienu, kā arī praktiski piedalījās policijas reidos un lietu izmeklēšanā. Jau trīspadsmito gadu Valsts policija Ēnu dienā uzņem skolēnus no dažādām Latvijas skolām.

Vislielāko interesi jaunieši izrādījuši par Slepkavību novēršanas un apkarošanas nodaļas darbu. Šī nodaļa saņēma 27 skolēnu pieteikumus. Tikai astoņiem jauniešiem bija dota unikāla iespēja sekot līdzi izmeklētāju darbam, un, tā kā skolēni iejutās slepkavību izmeklētāja lomā, bija noteikts vecuma ierobežojums, proti, piedalīties varēja tikai no 18 gadu vecuma.

Valsts policija jauniešiem deva iespēju arī sekot Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim, apmeklējot Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdi, kā arī Iekšlietu ministrijas dienestu vadības operatīvo sēdi. Skolēni varēja gūt zināšanas arī par Ceļu policijas, ekspertu un policijas iecirkņu darbinieku veicamajiem pienākumiem un dinamisko darbu. Skolēni ne vien pievērsa uzmanību Operatīvā vadības biroja darbiniekiem, pie kuriem nonāk visi iedzīvotāju zvani, bet arī praksē vēroja policistus pienākumu veikšanā. Jaunieši varēja izpētīt policijas transportu, kā arī piedalīties policijas reidos un vērot inspektoru darbu satiksmes negadījumu vietās.

Eksperti skaidroja un sniedza informāciju par veicamo ekspertīžu veidiem un iespējām, nodrošinot skolēniem arī iespēju praksē vērot speciālistu darbu notikuma vietā.

Valsts policijas muzejā jaunieši iepazinās ar policijas vēsturi, dažādām policijas sakaru iekārtām no 1950. gadiem, kā arī aplūkoja policijas ikdienas darba un svētku formas un uzlaikoja bruņu vesti. Skolēni bija ieinteresēti arī par noziedzniekiem konfiscētajiem ieročiem, piemēram, apgrieztu bisi.

Vidzemes reģionā jaunieši devās līdzi iecirkņu inspektoriem, lai tiktos ar iedzīvotājiem. Valmieras skolēni piedalījās reidos, kuru laikā policisti uzraudzīja kārtību datorsalonos un spēļu zālēs. Latgalē jaunieši izrādīja interesi par iecirkņu un Ceļu policijas inspektoru darbu. Savukārt Kurzemes reģionā policistu ēnas iepazinās ar Drošības klasi, kas atrodas Liepājā. Kinologs skolēniem demonstrēja dienesta suņa dalību nozieguma atklāšanā, kā arī jauniešiem bija dota iespēja izmēģināt savus spēkus šaušanā.

Latvijas Valsts policija Ēnu dienā piedalās jau trīspadsmito gadu. Policijas darbinieki ir patiesi priecīgi par jauniešu izrādīto interesi un aktīvajiem jautājumiem, kas saistīti ar iespējām apgūt policista profesiju. Vairāki skolēni atkārtoti sekoja līdzi policijas darbiniekiem un pauda pārliecību, ka jau pieņemts lēmums nākotni saistīt ar darbu policijā un nespēj sevi iedomāties citā profesijā. Valsts policija ir pārliecināta, ka mērķtiecīgākajiem jauniešiem ir visas iespējas policijā ne vien ēnot, bet, apgūstot profesiju, arī pašiem vēlāk izglītot skolēnus.

Sagatavoja:

Diāna Tarvida
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014

www.vp.gov.lv